Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

S Vysočinou do Evropy se středoškoláci vydají podeváté

S Vysočinou do Evropy pošesté
Dvoutýdenní kurz anglického jazyka ve Velké Británii čeká na trojici vítězů 9. ročníku úspěšné vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy. Vyhlašuje ji Kraj Vysočina pro středoškolské studenty, kteří se vzdělávají ve školách na území Vysočiny. Soutěž je rozdělena do dvou částí.
 

 
 

„V té průběžné mají soutěžící za úkol v co možná nejkratším čase správně odpovědět na otázky týkající se geografie, historie, umění nebo významných osobností a událostí, které jsou spjaté s naším regionem, a to prostřednictvím webových stránek www.ourregion.cz. Třicet finalistů pak bude odpovídat na dvacet testových otázek v angličtině, deset nejlepších představí svou prezentaci opět v cizím jazyce na téma Tradiční výrobky z Vysočiny a tři nejúspěšnější získají pozvání do Velké Británie,“ uvedla krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

 

Soutěžící se mohou registrovat od 18. září, první kolo průběžné části odstartuje 16. října ve 14.00 a až do ledna 2018 budou následovat další čtyři kola. Finále soutěže v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě připadá na 21. března, kdy výsledky 9. ročníku soutěže odhalí tři šťastné majitele čtrnáctidenního kurzu anglického jazyka ve Velké Británii, kam odcestují během letních prázdnin v roce 2018. Ostatní finalisté se můžou těšit na věcné dary.


  • Dita Voborská, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.9.2017 / 4.9.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze