Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mezinárodního vojenského cvičení se účastní aktivní zálohy

aktivní zálohy
Letecká základna u Náměště nad Oslavou a další tři letiště a dva výcvikové prostory jsou v těchto dnes spojeny s velkým mezinárodní vojenským cvičením Ample Strike. Účastní se ho více než 1300 vojáku z 18 armád a téměř čtyři desítky letadel a vrtulníků. Do cvičení se zapojuje i více než 200 příslušníku aktivních záloh. Jejich úkolem je ochrana a zajištění bezpečnosti letiště v Náměšti nad Oslavou, ale aktivně se účastnili i připraveného scénáře v blízkosti základny.
 

 
 

Mobilní řídící pracoviště cvičení, které vzniklo v prostorách základny v Náměšti nad Oslavou, navštívil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Ten současně ocenil i vojáky aktivních záloh Roty Jana Kubiše při Krajském vojenském velitelství Jihlava. „Žádná armáda se bez záloh neobejde. Jsou připraveni pomoci v nouzi i v případě mimořádných událostí nevojenského charakteru nebo při živelních a ekologických pohromách. Děkuji všem za jejich zájem pomáhat,“ uvedl hejtman.


Cvičení je zaměřeno na výcvik předsunutých leteckých návodčích. Ti se pohybují v oblastech bojů i na území protivníka a mají za úkol předávat pilotům informace o cílech a navádět na ně leteckou munici. Náročná profese vyžaduje výbornou fyzickou i psychickou kondici. Scénáře cvičení popisují nejrůznější bojové situace a reagují na současné celosvětové hrozby. Např. se jedná o bojování v obydlené oblasti, přepadení konvoje vozidel, nebo ničení pohyblivých cílů. Cvičení potrvá do 12. září. 


NNONNONNONNO

  • Radim Hošek, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mai: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.9.2017 / 1.9.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze