Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Postřehy hlavního trenéra Mezinárodní hokejové školy Jakuba Vence

Skončil týdenní hokejový kemp Mezinárodní česko-finské hokejové školy, pořádaný Duklou Jihlava pro domácí hráče a hráče z Finska. Zhruba čtyřicítka mladých hokejových nadějí trénovala pod dozorem zkušených trenérů. O své postřehy se podělil Jakub Venc.
 

 
 

  • Názor Jakuba Vence na celý kemp a jeho hodnocení:

Já jsem v první řadě rád, že se nikomu nic nestalo a že jsme kemp všichni zvládli ve zdraví. Co se kemp týče, tak jsem byl velmi spokojený. Kluci k němu přistupovali zodpovědně a odehráli super zápasy. Doufám, že si to užili. Snad si i Finové užili pobyt v Čechách, poznali nové kamarády, novou řeč. Jsem spokojený.

 

  • Splnilo se veškeré Vaše očekávání?

Všechno se splnilo, kluci si řekli ta zajímavá slovíčka (směje se). Když na to navážu, tak moje angličtina se zlepšila. Co říkali finští trenéři, tak moje angličtina byla výrazně lepší. Děti s námi komunikovali na jedničku. Když byl nějaký problém, tak jsme se domluvili s finskými trenéry, kteří vše vysvětlili do finštiny. Kemp splnil všechna moje očekávání.

 

  • Pět zápasů, pět výher modrého týmu. Bylo to tak jednoznačné?

První tři zápasy byly o tom, že úvodní dvě třetiny se hrál vyrovnaný zápas a poslední třetinu se štěstíčko přiklonilo na stranu Blue Lightnings, takže „ukopali“ tři vítězství. Ve čtvrtém utkání se White Rangers moc nechtělo jezdit, stáli. Oficiální zápas se mi paradoxně líbil ze všeho nejméně, kdy nasazení už nebylo takové a hrálo se na Horáckém zimním stadionu, kde je velké hřiště a to zápas také poznamenalo. Každé utkání mělo nějaký zlomový moment a většinou se zápas přiklonil na Blue Lightnings. Ale nemyslím si, že by utkání byla jednoznačná.

 

  • Hlavní rozdíl mezi českými a finskými hráči?

Čeští hráči toho vydrželi více, vydrželi jezdit i pátý zápas relativně na „plný knedlík.“ Finové si čas od času někde uleví a odpočinou. Ale asi největší rozdíl těžko říct. Když hodnotím gólmany, tak všichni mají stejné dovednosti a je to o tom, jak brankáři pomohou spoluhráči vepředu. Z obránců tady nebyl někdo výrazně ustřelený, kdo by vyčníval nad ostatními. Pro útočníky platí to samé, možná Jonáš Jungwirth byl výraznější osobností, protože dal v zápasech dost gólů. Největší osobností pro mě byl Oskari Koponen z Blue Lightnints, který výborně četl hru, dokázal jí hodně zrychlit a zklidnit. Byl šikovný jak do obrany, tak do útoku.

 

  • Komunikace s hráči, umí anglicky?

Co se týkalo ledu a taktiky, tak kluci rozumí, protože hokejová řeč a malování na tabuli jsou všude stejné Pokud se ale stal nějaký problém, tak na nás kluci občas koukali a museli jsme to přeložit do češtiny a finštiny. Závěrem hodnotím všechno pozitivně.

 

Video k dispozici na:http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/2522


  • Zpráva převzata

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.8.2017 / 8.8.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze