Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj připravuje projektovou dokumentaci na obchvaty Nového Veselí a Moravských Budějovic

Kraj připravuje projektovou dokumentaci na obchvaty Nového Veselí a Moravských Budějovic
Krajská rada dnes rozhodla o zahájení projektování dvou avizovaných a majetkově připravovaných obchvatů na páteřních krajských silnicích. Obchvat II/152 Moravských Budějovic má do budoucna zjednodušit sjezd z I/38 směr Jaroměřice. Dokumentace bude v následujících měsících připravována i pro akci II/353 obchvat Nového Veselí. „V případě získání evropské dotace a při bezproblémovém projektování je pravděpodobné, že se u Nového Veselí zahájíme stavbu do dvou let, protože jsou zde díky pomoci obce téměř dořešeny majetkoprávní vztahy,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš s tím, že obě stavby budou odhadem stát zhruba 370 miliónů korun.
 

 
 

II/353 Nové Veselí – obchvat

V současné době se zadává zpracování projektové dokumentace až po stavební povolení.

Obchvat II/353 městyse Nové Veselí a obce Budeč je projektován včetně navazujících úseků v celkové délce více než pět kilometrů. Součástí stavby bude také křižovatka se silnicí III/35311, napojení polních cest, propustků, dopravního značení a mostu přes řeku Oslavu. V případě, že bude hladce dořešena majetkoprávní příprava a Kraj Vysočina bude úspěšný při žádosti o EU dotace, je pravděpodobné, že stavba začne do dvou let.

 

II/152 Moravské Budějovice – obchvat

V současné době bylo zahájeno zpracovávají jednotlivých stupňů projektové dokumentace. Nově navržená trasa komunikace II/152 se nachází ve východní části Moravských Budějovic. Začátek úpravy je na komunikaci III/4118 ve směru na Vesce, konec úpravy je napojen na stávající  komunikaci II/152 ve směru na Jaroměřice nad Rokytnou. Celková délka obchvatu je cca tři kilometry.  Zahájení stavby se předpokládá za podmínky  získání potřebných dokumentů a především pak evropské dotace ne dříve než za tři roky. Majetková příprava bude zahájena začátkem příštího roku.  • Hana Strnadová, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.8.2017 / 8.8.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze