Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Obce Ústrašín, Ondřejov a Myslotín opouští tranzitní doprava

Obchvat
Přeložka silnice I/34 mezi Pelhřimovem a Božejovem od včerejšího odpoledne slouží motoristům. Obcím Ústrašín, Ondřejov a Myslotín se veškerá tranzitní doprava na tomto frekventovaném mezinárodním tahu vyhne. Řidiči pohybující se po spojnici jižní části republiky s dálnicí D1 zase uvítají rychlejší a pohodlnější cestu. Slavnostního otevření obchvatu se spolu s ministrem dopravy Danem Ťokem zúčastnil i Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina a Jan Hyliš, radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy.
 

 
 

„Mimořádná intenzita dopravy, hluk i exhalace trápili obyvatele těchto obcí dlouho dobu. Konečně jsem se všichni dočkali silnice moderních parametrů, která přispěje ke klidnému životu obyvatel hned tří vesnic. Rád bych poděkoval všem pracovníkům jihlavského střediska Ředitelství silnic a dálnic, které pod vedením Marie Tesařové a ve spolupráci se stavebními firmami odvedli velký kus práce. Věřím, že se blízké době státu podaří najít finance a vyřešit další úsek této frekventované silnice, západní obchvat Pelhřimova,“ uvedl hejtman Kraje Jiří Běhounek.

 

Více než pět kilometrů nové silnice I. tříy stavělo sdružení firem Swietelsky, Strabag a Colas od dubna 2015. Součástí stavby jsou mimoúrovňové křižovatky a řada mostů. Ředitelství silnic a dálnic přišla tato investice na více než 448 miliónů korun, přičemž část nákladů byla spolufinancována v  rámci Operačního programu Doprava 2014 - 2020 z Evropského fondu pro regionální rozvoj.


ObchvatObchvatObchvat

  • Radim Hošek, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.8.2017 / 2.8.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze