Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj opravuje své školy. Studenti přijdou po prázdninách do nového

GY HB
Nejen na dva měsíce vystřídali žáky na středních školách v majetku Kraje Vysočina řemeslníci a stavební firmy. Jen v letošním roce je rozestavěno nebo ve fázi projektové přípravy na osm desítek akcí za zhruba 266 miliónů korun. V loňském roce se Kraji Vysočina podařilo stihnout opravit svůj školský majetek za bezmála 240 miliónů korun. Veškeré opravy, novostavby nebo zhodnocení majetku se dějí na vrub krajského rozpočtu. „Nyní nejčastěji na našich školách opravujeme sociální zařízení, měníme okna, pokládáme nové střechy. Při desítkách budov, které pro školy využíváme je to vlastně nikdy nekončící proces,“ upozornil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku a financí Josef Pavlík.
 

 
 

Z finančních prostředků schválených v rámci rozpočtu Kraje Vysočina se brzy zvýší kapacita Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Havlíčkův Brod, kde v nástavbě vzniknou nové učebny, zahájena byla také stavba hřiště pro Gymnázium Havlíčkův Brod. „Jeho historická budova bude navíc po následující tři roky procházet úplnou rekonstrukcí opláštění, staré budově se vrátí její historický reprezentativní vzhled,“ popisuje Josef Pavlík.

Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava prochází na svém detašovaném pracovišti na Školní ulici směrem do ulice Pávovská plánovanou rekonstrukcí inženýrských sítí.

Výměnu oken naplánoval Kraj Vysočina také na Střední průmyslové škole a Středním odborném učilišti Pelhřimov v ulici Růžová, zatepluje se spojovací chodba Dětského domova Senožaty a Česká zemědělská akademie v Humpolci rekonstruuje sociální zařízení na domově mládeže, Gymnázium a Obchodní akademie v Pelhřimově dokončuje elektroinstalaci na budově gymnázia.

Mezi vybranými stavebními aktivitami Kraje Vysočina v oblasti školství jednoznačně jako největší investice figurují dokončovaná tělocvična Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč na ulici Tomáše Bati a dále demolice a stavba budovy B a rekonstrukce budovy A Střední průmyslové školy Třebíč. Do třetice největších akcí je třeba zmínit přístavbu učeben pro Gymnázium Třebíč.

„Na Žďársku Kraj Vysočina už v červnu dokončil a předal Gymnáziu Velké Meziříčí nový venkovní atletický areál, do několika měsíců bude hotova také dlouho plánovaná a očekávaná rekonstrukce šaten a sociálního zařízení. Na Gymnázium V. Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě i na žďárské zdravotní škole jsme prázdniny využili pro rekonstrukce elektroinstalace,“ uzavírá Josef Pavlík.

Na všech krajských školách proběhnou v červenci a srpnu drobné údržbové a úklidové práce.

 

Foto: Rekonstrukce čelní strany staré budovy Gymnázia Havlíčkův Brod (červenec 2017)

GY HBGY HB

  • Eduard Jozífek, odbor majetkový
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.7.2017 / 24.7.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze