Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zimní Vysočina přilákala na 90 tisíc turistů

Zimní Vysočina přilákala na 90 tisíc turistů, foto zdroj: archiv Vysočina Tourism
Výrazný úspěch Vysočiny zaznamenal Český statistický úřad za první čtvrtletí letošního roku. Na Vysočině se ubytovalo přes 90 tisíc hostů, v meziročním srovnání tedy o téměř 22 % více. Hned po Libereckém kraji Vysočina zaznamenala druhý nejvyšší nárůst ze všech regionů České republiky. Celorepublikově Vysočina vévodí celkovému počtu přenocování. Turisti v našem kraji strávili bezmála 199 tisíc nocí a navýšili tak ukazatel ze stejného období minulého roku o neuvěřitelných 23,6 %.
 

 
 

 „K návštěvnickému úspěchu určitě přispělo příznivé zimní počasí, bohatá sněhová nadílka, upravené sjezdovky i běžkařské tratě prakticky po celé Vysočině," informovala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová, která připomněla, že Kraj Vysočina úpravu běžkařských tratí dlouhodobě finančně podporuje.


Navíc v prosinci minulého roku hostila Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě divácky i sportovně velmi úspěšný Světový pohár v biatlonu. „Významnou sportovní událost navštívilo téměř 124 tisíc lidí a rekordy trhala i průměrná sledovanost České televize. Sportovní fanoušci se mohli inspirovat a na Vysočinu se poté vrátit," vysvětlil ředitel krajské příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák.


Bezmála 12 400 hostů přicestovalo na Vysočinu ze zahraničí, přičemž v porovnání s minulým rokem se jedná o více než 15% nárůst. Region si oblíbili hlavně sousedé ze Slovenska, Německa, ale také Polska. K návštěvě Vysočiny si však v zimě našli čas tradičně Češi, kterých přijelo bezmála 80 tisíc, o téměř 23 % více než ve stejném období roku 2016. Hosté na Vysočině strávili v průměru 2,2 noci.


Hotely, penziony nebo chaty v České republice uvítaly v průběhu 1. čtvrtletí 2017 více než tři a půl milionu hostů, což bylo o 11,1 % více než ve stejném období roku 2016.

 


 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.5.2017 / 12.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze