Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stávka dopravců se na Vysočině dotkne jen tří linek, kraj se aktuálně snaží zajistit náhradní dopravu

Na základě dnes dodaných aktuálních dat od všech 21 autobusových dopravců zajišťujících pro Kraj Vysočina základní dopravní obslužnost informujeme, že avizovaná stávka dopravců se dotkne pouze tří spojů hrazených Krajem Vysočina a obsluhujících území regionu, a to ještě těch, které mají přesah z jiného kraje. „Na těchto linkách přijíždějících z Jihočeského kraje se snaží hejtmanství Vysočiny zajistit náhradní dopravu,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Kraj Vysočina má k dnešní 13. hodině potvrzeno, že pouze jeden ze smluvních dopravců Kraje Vysočina – společnost COMETT PLUS Tábor nevyjede na níže uvedených linkách, a to i přesto, že podepsala a souhlasila se zněním dodatku, který do smluvního vztahu zohlednil nařízení Vlády týkající se zvýšení mezd řidičů. Kraj Vysočina na pokyn hejtmana kraje na všech těchto linkách poptává náhradní dopravu.  Cestující tak pravděpodobně nedoplatí na spory, které přistoupením ke stávce řeší konkrétní dopravci:

390 120 Tábor – Černovice

390 410 Soběslav – Chotěnice – Deštná – Bořetín

390 780 Mladá Vožice – Smilovy Dvory – Frantíškov/Pacov

Stále ještě existuje možnost, že dopravce své závazky vůči kraji dodrží a Kraj Vysočina nebude muset náhradní řešení realizovat. Poptání jiného náhradního dopravce je preventivní. 


Pokud se jedná o neplnění závazků veřejné služby (autobusové dopravy) v jiných krajích s dosahem na obslužnost (autobusové spoje) v Kraji Vysočina, pak není dořešena obsluha linek 424 IDS JMK, 420 IDS JMK a 423 IDS JMK, kterou objednává, platí a tedy i garantuje Jihomoravský kraj, a využívají je prostřednictvím dopravce ADOSA cestující v okrajové části regionu na Dukovansku a Rouchovansku. V tomto případě musí náhradní řešení hledat Jihomoravský kraj nebo jím sesmluvnění dopravci.

 

V pracovní dny je v Kraji Vysočina v průměru cestujícím k dispozici 346 linek, které za jeden rok najedou více než 16 miliónů kilometrů a Kraj Vysočina na jejich provoz přispívá částkou 334,6 milionu korun, a to vč. letošního 34,9 miliónového navýšení, které nařídila svým rozhodnutím Vláda ČR.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.4.2017 / 4.4.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze