Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Velikonoční neděle s Během městem Jarmily Kratochvílové

Blíží se termín tradičního velikonočního Běhu městem Jarmily Kratochvílové. Na trať dlouhou téměř 15 km se běžci v Golčově Jeníkově postaví na Velikonoční neděli 16. dubna 2017. Trať povede tradičně z Jeníkova přes Kobylí, Hlavu, Chrtníč, Okrouhlík, Chlumek a zpět do Golčova Jeníkova. „Uvědomujeme si, že ročně si mohou závodníci v České republice vybírat z téměř 2,5 tisíc běžeckých závodů, i tak jsme na svou náročnou trať pyšní. Rádi bychom na ní přilákali více mladých lidí, protože dvě třetiny startujících jsou lidé nad 40 let,“ říká za pořadatele Josef Trtík.
 

 
 

Hlavní závod, který je následně hodnocen v šesti kategoriích tradičně společně s držitelkou světového atletického rekordu Jarmikou Kratochvílovou odstartuje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Barvy Kraje Vysočina je letos odhodlán hájit náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal, kterému světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová na dálku doporučila, aby běžel s chladnou hlavou, nepřepálil start a hlavně si celý závod užil.

 

Pro veřejnost bude 16. dubna v Golčově Jeníkově v 10:05 hodin připraven oblíbení dopňkový závod Běháme pro zdraví, který měří 1234 metrů a pravidelně si ho nenechá ujít cca 600 účastníků. Stále častěji například s kočárky, na koloběžkách nebo se psy. V tomto závodě se startuje zdarma.

Více informací o tradiční velikonoční sportovní akci na www.behjk.cz


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.3.2017 / 31.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Rada

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze