Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Školáci budou letos po čtvrté stavět z Merkuru

Stavíme z Merkuru
Startuje čtvrtý ročník oblíbené soutěže pro žáky a žákyně druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z Vysočiny Stavíme z Merkuru. Úkolem konstrukčních týmů je postavit kolový traktor ze stavebnice Merkur 8, který zvládne projet překážkovou dráhu a přemístit náklad. „Nápad, vzhled, technické řešení a rychlost i přesnost jízdy traktoru bude hodnotit speciálně sestavená porota,“ prozradila krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová s tím, že hlásit se do soutěže je možné do 16. dubna a o vítězi se rozhodne poslední květnový den v Ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči.
 

 
 

Prioritním cílem soutěže, kterou vyhlašuje Kraj Vysočina ve spolupráci se společností BOSCH DIESEL s.r.o., je podpora technické tvořivosti v základních školách a motivace žáků základních škol k práci s konstrukční stavebnicí. Soutěžní týmy mohou využít nejvýše jedné stavebnice Merkur 8 a během tří hodin sestavit model traktoru. Přitom pravidla soutěže umožňují pracovat s vlastním přineseným návodem.

Na nejšikovnější „stavebníky“ čekají hodnotné ceny v podobě stavebnic Merkur a tabletů.

A jak se přiblížit výhře? Stačí podat online přihlášku na www.kr-vysocina.cz/stavimezmerkuru, a to do 16. dubna.

 

Soutěž je další aktivitou, kterou Kraj Vysočina podporuje v rámci projektu Merkury do škol. Záměrem je zvýšit zájem dětí o technické obory. „Jsme prvním z regionů v České republice, kde se dětská stavebnice zařadí mezi běžné pomůcky ve výuce na základních školách,“ s potěšením na závěr konstatuje radní Jana Fialová.

Projekt Merkury do škol mohl být realizován díky podpoře a zájmu společnosti BOSCH DIESEL Jihlava.

 

Propozice soutěže i leták je možné stáhnout v přílohách pod touto tiskovou zprávou.

 

  • Terezie Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: dolezelova.t@kr-vysocina.cz

  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 14.3.2017 / 14.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze