Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Eljub Dialog v krajské Jihlavě: Spolupráce středoškoláků z Rakouska, Česka i Maďarska

Setkání studentů
Čtyřdenní program nabitý workshopy, přednáškami i společnými výlety s názvem Zdařilé soužití absolvovala na Vysočině zhruba dvacítka středoškoláků z Maďarska, Rakouska a Česka. Setkání se uskutečnilo za finanční podpory Erasmus+ a s partnery Domem dětí a mládeže Jihlava a Krajem Vysočina. Jednoho z workshopů v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě se zúčastnila i náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

„Podobné projekty velmi oceňuji, studenti se při společné práci zdokonalí v jazyku, poznají jinou kulturu, odlišnou mentalitu a výrazně přispívají k rozvoji mezinárodní tolerance i otevřenosti vůči jiným národům,“ pochvaluje si Jana Fischerová, která studenty v krajském sídle přivítala, podělila se s nimi o své mezinárodní zkušenosti i zkušenosti své rodiny, představila vysočinské památky UNESCO a zdůraznila, že toleranci a schopnost zahraniční spolupráce je potřeba rozvíjet u dětí hlavně v rodině.


Součástí programu středoškolských studentů ze střední Evropy bylo i několik výletů. Navštívili židovskou část města Polné nebo Horní Dubenky na Jihlavsku. V rámci projektu se mají uskutečnit další podobná setkání. Pedagog z rakouského St. Pöltenu Ernst Sachs poděkoval za podporu a pozval náměstkyni Janu Fischerovou na plánované setkání v Rakousku.


FotoFoto

Foto

Foto  • Monika Brothánková, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina, tisk@kr-vysocina.cz


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 10.3.2017 / 10.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze