Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajským Učněm instalatérem 2017 je Martin Hrubý z jihlavské stavební

Učeň instalatér 2017
Střední škola stavební Jihlava uspořádala krajské kolo soutěže Učeň instalatér 2017. V dobře vybavených školních dílnách v Heleníně prokázal nejlepší teoretické znalosti i praktické dovednosti Martin Hrubý z domácí školy. V celostátním kole bude Kraj Vysočina zastupovat i jeho spolužák, v soutěži druhý Robin Ryšánek.
 

 
 

Krajské soutěže se zúčastnili zástupci čtyř škol, které na Vysočině vyučují obor instalatér: SŠ stavební Jihlava, SŠ stavební Třebíč, ČZA Humpolec a SOŠ Nové Město na Moravě. „V souladu s propozicemi soutěže museli všichni soutěžící prokázat teoretické znalosti, formou testu na počítači, i praktické dovednosti – pájení a lisování mědi, sváření plastů, sváření oceli, kompletace umyvadla, kompletace závěsného systému Geberit-Duofix,“ informoval ředitel SŠ stavební Jihlava Pavel Toman s tím, že oba mladí muži - Martin Hrubý i Robin Ryšánek se v rámci brněnského veletrhu v dubnu zúčastní celorepublikového finále soutěže, která letos píše dvacátý rok své historie.

 

Soutěžící přijela povzbudit i krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. „Ať se vám po absolvování oboru v budoucím pracovním životě daří a hlavně, ať v této profesi vydržíte, protože na Vysočině šikovné instalatéry potřebujeme,“ nechala se slyšet Jana Fialová, která prvním dvěma učňům instalatérům předala aku vrtačky od Kraje Vysočina a dalším umístěním diplomy a drobné dárky.

 

Soutěž s dvacetiletou historií v Česku - Učeň instalatér se postupně stala nejvýznamnější prezentací instalatérského řemesla a šikovnosti budoucích instalatérů. V současné době ji organizují ve všech krajích ČR, má přesná pravidla a jasná kritéria hodnocení. „Soutěžící hodnotí nezávislá komise složená ze zástupců Cechu topenářů a instalatérů a dalších odborníků z oboru. 

Učně instalatéra 2017 má SŠ stavební Jihlava

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 9.3.2017 / 9.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze