Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Soutěž strojních mechaniků vyhráli žáci VOŠ, OA a SOUT Chotěboř

Soutěž strojních mechaniků
Za podpory Kraje Vysočina a města Chotěboř zorganizovalo Střední odborné učiliště technické regionální kolo soutěže KOVO Junior 2017, které bylo jako tradičně určené pro žáky oboru strojní mechanik. Do soutěžního klání v rámci celostátního projektu České ručičky se zapojilo 16 studentů z pěti škol Kraje Vysočina a dvou škol z Pardubického kraje, kteří prokazovali své odborné dovednosti. V kategorii jednotlivců zvítězil Ondřej Béna z domácí VOŠ, OA a SOUT Chotěboře, za družstva zůstalo vítězství také v Chotěboři, k Ondřejovi se přidal jeho spolužák Lukáš Dočekal, kterým v sále Staré radnice v Chotěboři předala medaili krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

„Vítězům velmi ráda pogratuluji, ale i když se dnes neumístíte, nevadí. Ne vždy vyjde všechno podle vašich představ, přesto nepochybuji, že jste předvedli to nejlepší a vaše výkony se promění ve zkušenosti a v praxi povedou k dobrému pracovnímu uplatnění,“ uvedla Jana Fialová.

Vlastní soutěž byla rozdělena na dvě části. „První část představovala zhotovení zámečnického výrobku podle výkresové dokumentace z připravených polotovarů, ve které soutěžící prokazovali znalosti, dovednosti a zručnost spojenou s přesností. Nedílnou součástí bylo i hodnocení funkčnosti a kvality opracování soutěžního výrobku. Druhá část u soutěžících prověřovala znalosti a dovednosti z měření strojírenských veličin pomocí měřících přístrojů a měřidel,“ informoval zástupce ředitele VOŠ, OA a SOUT Chotěboř Jiří Pátek.


Nejlepší kvalitu a připravenost předvedl v kategorii jednotlivců vítěz soutěže - student 3. ročníku VOŠ, OA a SOUT Chotěboř Ondřej Béna. „Úplná brnkačka to nebyla, hodně nás limitoval vymezený čas, ve kterém jsme to museli stihnout. I přesto jsem se snažil zadaný výrobek zvládnout co nejpřesněji a časem jsem se nechtěl stresovat,“ prozradil tajemství svého úspěchu Ondra, který chce po studiu začít pracovat v oboru a za první místo se může těšit z nové aku vrtačky.


Slavnostní vyhlášení soutěže se uskutečnilo v pátek 3. března v prostorách staré radnice Městského úřadu v Chotěboři za přítomnosti radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jany a místostarosty Chotěboře Zdeňka Janovského.

 

Výsledky soutěže:

Družstva:

1. místo: Ondřej Béna a Lukáš Dočekal, Vyšší odborná škola, obchodní akademie a střední odborné učiliště technické Chotěboř

2. místo: Jakub Fuit a Jan Kotlík, Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava

3. místo: Petr Kroupa a Jakub Wurm, Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Ledeč nad Sázavou

 

Jednotlivci:

1. místo: Ondřej Béna, Vyšší odborná škola, obchodní akademie a střední odborné učiliště technické Chotěboř (postupuje do celostátního kola, které se 11. až 12. dubna uskuteční na Střední škole technické a ekonomické v Brně)

2. místo: Jakub Fuit, Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava (postupuje do celostátního kola, které se 11. až 12. dubna uskuteční na Střední škole technické a ekonomické v Brně)

3. místo: Petr Kroupa, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Ledeč nad Sázavou

 

Zúčastněné školy:

Kraj Vysočina

  • Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Ledeč nad Sázavou
  • Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště, Pelhřimov
  • Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava
  • Vyšší odborná škola a střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou
  • Vyšší odborná škola, obchodní akademie a střední odborné učiliště technické Chotěboř

Pardubická kraj

  • Střední průmyslová škola, Chrudim
  • Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické Třemošnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 6.3.2017 / 6.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze