Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Evropský region Dunaj-Vltava se prezentoval na mezinárodní konferenci Aktuální problémy cestovního ruchu v Jihlavě

Logotyp
Evropský region Dunaj-Vltava (ERDV) se v závěru února prezentoval při 12. ročníku mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu na téma Cestovní ruch jako křižovatka poznatků, kterou pořádala VŠPJ v Jihlavě. Na akademické půdě krajského města byla mimo jiné představena nová kuchařka ERDV s názvem Vaříme dobře, o kterou byl velký zájem.
 

 
 

„V praxi se ukazuje, že gastronomie je v současné době aktuálním tématem v cestovním ruchu. Zahraniční návštěvníci chtějí poznat nejenom atraktivity v regionu, ale také jeho tradiční kuchyni. Navíc tento trend představuje i ekonomické přínosy, které může Vysočina využít,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Pavel Pacal.


Cílem konference, kterou pořádala Vysoká škola polytechnická Jihlava a krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a primátora statutárního města Jihlava Rudolfa Chloupka, bylo propojit poznatky z různých vědních disciplín, které se cestovním ruchem zabývají. Konference přiblížila poznatky ekonomie, sociologie, psychologie, geografie a dalších vědních disciplín se zaměřením na jejich využití a význam pro rozvoj cestovního ruchu. Zároveň měla vytvořit podmínky pro mezinárodní setkání odborníků z praxe a akademické sféry.


Mezi hlavní témata letošní konference patřily například Ekonomické aspekty cestovního ruchu a jeho postavení v ekonomice regionu, cestovní ruch v pojetí geografie nebo nové přístupy k managementu a marketingu v destinacích. Na konferenci vystoupili mimo jiné Rob Davidson (MICE Knowledge, Spojené Království), profesor Terry Stevens ze Swansea University, Jan Kameníček ze společnosti Travelclick nebo Ivica Linderová z Vysoké školy Polytechnické Jihlava.


ERDV


  • Iveta Fryšová, vedoucí odboru regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 6.3.2017 / 6.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze