Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Vězeňská cela i výrobky odsouzených v sídle krajského úřadu

Výstava Život ve věznici a příprava na propuštění
Páteční dopoledne patřilo v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina vernisáži výstavy Život ve věznici a příprava na propuštění, kterou připravila Věznice Světlá nad Sázavou. K vidění je kromě výrobků odsouzených a fotografií z pracovních činností například i vězeňská cela. Výstava bude v budově B k vidění do konce února.
 

 
 

„Tato výstava ukazuje, že i za mřížemi jsou velmi šikovní lidé, věřím, že mnohým otevře oči. Jsem také moc ráda, že světelská věznice intenzivně spolupracuje s několika krajskými školami a tím zvyšuje šance na uplatnění po propuštění,“ uvedla v úvodu Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

 

Během vernisáže vystoupila také vězeňská kapely Katr-band, která v rámci programu prevence kriminality hraje na školách po celé republice.

 

Ve Věznici Světlá nad Sázavou je aktuálně 889 odsouzených žen (údaj k 10. 1. 2017). Největší procento se pohybuje ve věkovém rozmezí 30-40 let. Nejstarší odsouzené ženě je 74 let. Nejčastější délka trestu jsou 2-3 roky, nejdelším trestem je doživotí. Nejčastějším trestným činem spáchaným odsouzenými je krádež.

 

  • Ondřej Rázl, odbor sekretariátu hejtmana 
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    razl.o@kr-vysocina.cz
 

Vězeňská cela i výrobky odsouzených v sídle krajského úřadu

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 3.2.2017 / 3.2.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze