Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Poskytovatelé sociálních služeb v Kraji Vysočina si rozdělí téměř 600 milionů

Peníze
Celková částka dotace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR pro sociální služby v Kraji Vysočina pro rok 2017 je 471 700 tisíc korun pro příspěvkové organizace kraje a pro další krajem nezřizované poskytovatele sociálních služeb. Navíc 75 milionů korun kraj ve svém rozpočtu vyčlenil pro poskytovatele sociálních služeb, které nezřizuje, a dalších 53 milionů korun je vyčleněných přímo v krajském rozpočtu pro příspěvkové organizace kraje.
 

 
 

„Dotace od ministerstva byla v porovnání s rokem 2016 zhruba ve stejném objemu, naopak krajský rozpočet na rok 2016 počítal s částkou 44,5 milionu korun, které jsme vzhledem k potřebám v průběhu roku navyšovali přibližně na letošních 75 milionů,“ vysvětlil náměstek Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk.


Důvod postupného navyšování je jednoduchý, navyšují se celkové prostředky na provoz sociálních služeb, aby bylo možné postupně zlepšovat finanční podmínky práce v sociálních službách v návaznosti na rozhodnutí vlády o navýšení platů. „Kolegové v sociálních službách odvádějí náročnou a zodpovědnou práci, která si zaslouží finanční i společenské ocenění. Nicméně finanční možnosti kraje jsou omezené a navýšení rozpočtovaných financí musí toto omezení respektovat,“ doplnil náměstek Pavel Franěk.

 

Pokud únorové Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém zasedání schválí poskytnutí dotací, bude kraj po tomto termínu uzavírat smlouvy o dotaci. Prostředky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR pokryjí náklady na provoz 232 sociálních služeb, které poskytuje 107 žadatelů. Dalších 29 sociálních služeb kraj financuje samostatně v rámci individuálního projektu mimo financování z ministerské dotace.


  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Více informací Jiří Bína, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 2.2.2017 / 2.2.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze