Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

V Muzeu Vysočiny Třebíč představují tvorbu malíře, grafika a ilustrátora Josefa Kremláčka

Autoportét Josefa Kremláčka a jím ztvářnění hrdiové z knih Kovář a jeho pán od Petra Kovaříka
První výstava Muzea Vysočiny Třebíč v letošním roce představuje tvorbu výrazné osobnosti třebíčské kulturní scény, člověka, který v Třebíči vytvořil většinu svých děl, malíře, grafika a ilustrátora Josefa Kremláčka. Expozice na zámku Třebíč v galerii Tympanon zahrnuje obě polohy výtvarné tvorby Josefa Kremláčka, ilustrace i malbu s grafikou. Výstavu je možné si prohlédnout až do 5. března, kdy by umělec slavil nedožitých 80. let.
 

 
 

V týdnu od 27. února. do 3. března připravuje muzeum k výstavě program pro školy pro všechny věkové kategorie (MŠ, ZŠ i SŠ). Mladší provede programem pohádkový dědeček. Děti se setkají s postavami v dětských knížkách ilustrovaných Josefem Kremláčkem a starší se dozvědí o další autorově tvorbě.


Josef Kremláček (5. března 1937 – 22. června 2015) studoval propagační grafiku na Škole uměleckých řemesel v Brně a filmovou grafiku a později knižní ilustraci na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Od dob svých studií spolupracoval s vydavateli dětských časopisů a knih jako ilustrátor. Josef Kremláček ilustroval více než 70 dětských knih a dočkal se uznání doma i v zahraničí. Od roku 1970 se věnoval také pedagogické činnosti, pod jeho výtvarným vedením pracovaly stovky žáků na třebíčské umělecké škole.

 

Výstava

  • Tisková zpráva převzata od Muzea Vysočiny Třebíč
  • Více informací: Michal Zábrš, Muzeum Vysočiny Třebíč, tel.: 568 408 896, e-mail: m.zabrs@muzeumtr.cz
  • Foto: Autoportét Josefa Kremláčka a jím ztvářnění hrdiové z knih Kovář a jeho pán od Petra Kovaříka, foto: Milan Krčmář 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.2.2017 / 1.2.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze