Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajský radní Martin Hyský zahájil návštěvy zemědělců na Vysočině

Návštěva zemědělců na Pacovsku
Pacovsko bylo prvním cílem radního Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Martina Hyského, který postupně plánuje navštívit zemědělce v dalších oblastech Kraje Vysočina. Koncem minulého týdne zavítal do společností Agrodam Hořepník, Agrospol Útěchovice i Selekta Pacov. Hlavním tématem bylo omezování zemědělské výroby v ochranných pásmech vodních nádrží.
 

 
 

Zemědělskou výrobu nejen na Pacovsku tíží nejasné postoje státu v oblastech ochranných zón povodí vodárenských nádrží. „Stát nemůže ochranným pásmem vodní nádrže omezovat zemědělce ve výrobě, snižovat vlastníkům hodnotu jejich pozemků a zároveň neposkytnout žádnou kompenzaci,“ nechal se slyšet krajský radní Martin Hyský, který se na svých cestách detailně seznamuje s fungováním zemědělských podniků. Zemědělce, podle jejich vlastních slov, trápí potíže v živočišné výrobě, které představují například nízké výkupní ceny mléka pod výrobními náklady. Ve společné diskuzi došlo i na téma rostlinné výroby, pěstování brambor a na komplikace spojené s levnými dovozy nekvalitních potravin.

 

Ve středu 25. ledna navštíví Martin Hyský zemědělce na Jihlavsku.  • Radim Hošek, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 374, e-mail: hosek.r@kr-vysocina.cz


 

Radní Martin Hyský na návštěvě u zemědělců na Pacovsku

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 23.1.2017 / 23.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze