Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kadeřníci z OA, SZŠ a SOŠS Jihlava se na mezinárodní soutěži v Rakousku neztratili

Hair Tattoo
Už po několikáté se žáci OA, SZŠ a SOŠS Jihlava účastnili mezinárodní soutěže kadeřníků Hairdresser Open. Ve společném projektu vybraných škol v rámci celé Evropy svůj um předváděli mladí kadeřníci ze Slovenska, Rakouska, Maďarska, Rumunska a pochopitelně z České republiky, kterou velmi úspěšně reprezentovala právě krajská střední škola z Jihlavy. Z dolnorakouského Sankt Pöltenu si v závěru listopadu odvezla vítězství v kategorii Hair Tattoo Marie Reitermannová, třetí místo si za Účes nevěsty vyčesala Anna Lojdová a do první desítky se ve svých kategoriích umístili i Tereza Lebedová a Filip Komárek. V příštím roce se významná mezinárodní soutěž uskuteční právě v Jihlavě.
 

 
 

Program dvoudenní soutěže odstartovala show známého rakouského kadeřníka George Ochse, kterého následovaly téměř profesionální výkony žáků středních škol, kteří se s hřebenem v ruce utkali v pěti kategoriích. Tradiční soutěže pánský a dámský střih, účes na motivy jednoho ze čtyř ročních období a účes nevěsty doplnila pátá, organizátory speciálně volená, kategorie – v tomto případě styl Hair – Tattoo. „Organizátorům se podařilo oslovit soutěžící škol dalších pěti spolkových zemí Rakouska, takže některé oblíbené kategorie byly velmi kvalitně obsazeny. Například v soutěži Čtyři roční období o vítězství bojovalo celkem 29 budoucích profesionálních kadeřníků a kadeřnic,“ přiblížil ředitel OA, SZŠ a SOŠS Jihlava Libor Fasora, který ocenil pomoc učitelů odborných předmětů i přístup vyučujících odborného výcviku kadeřník. „Jsou to hodiny a hodiny práce navíc pro vyučující, pro soutěžící i pro modely, bez kterých by se soutěž nemohla vůbec konat,“ dodal Libor Fasora.


Hairdresser Open 2017 se v příštím roce uskuteční 6. listopadu v Jihlavě. Při jednání se zástupci jednotlivých škol se vysočinští domluvili, že tím, kdo přivítá soutěžící dalšího ročníku, bude právě OA, SZŠ a SOŠS  Jihlava. Ta se tak stane centrem evropského klání žáků kadeřnických oborů, kterého by se mohli zúčastnit i zástupci z Polska a Slovinska.

„Pro krajskou střední školu i pro Kraj Vysočina je pořadatelství dalšího ročníku tak významné soutěže velkou výzvou. Věřím, že škola se své role hostitele ujme s maximální zodpovědností a soutěžící, se stejně jako letos, zapíšou do výsledků vyhlášených kadeřnických kategorií," uzavřela radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Zpráva zpracována z podkladů OA, SZŠ a SOŠS  Jihlava
  • Více informací Libor Fasora, ředitel OA, SZŠ a SOŠS  Jihlava, tel.: 567 587 412, e-mail: reditel@ozs-ji.cz


 

Jihlavští kadeřníci se zapsali do historie soutěže Hairdresser Open

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.11.2016 / 24.11.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze