Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Přípravy na stavbu krajské knihovny v Havlíčkově Brodě pokračují

KKV
Projektová příprava na výstavbu nové budovy Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě může pokračovat. Rada Kraje Vysočina dnes na svém zasedání schválila dodavatele, který bude pracovat na dalších stupních projektové dokumentace a zajistí podklady pro vydání stavebního povolení. „Veřejná zakázka bude zadávána společně s městem Havlíčkův Brod a na následném financování se bude kraj i město podílet v rozsahu služeb vztahujících se k jim investovaným objektům,“ vysvětluje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že budovu knihovny financuje kraj a investorem sousedního dvoupodlažního parkoviště včetně příjezdové komunikace je město Havlíčkův Brod.
 

 
 

Z pěti nabídek, které hodnotící komise posuzovala, všechny kvalifikační i zákonné požadavky splnila a nejnižší cenu 2, 19 milionu korun navrhla společnost Artprojekt Jihlava, která má další stupeň projektové dokumentace v jednotlivých částech zpracovat do poloviny srpna roku 2017.

 

Objekt nové Krajské knihovny Vysočiny má vyrůst v lokalitě Ostrov. V jednom podzemním patře by měly být situovány depozitáře pro tisíce výtisků knih, dvě nadzemní patra budou sloužit pro vzdělávací a studijní účely. Sem budou umístěny úseky beletrie, dětského oddělení, naučné literatury, ale také multimediální centrum nebo  služby pro handicapované. Budoucí krajská knihovna, která má i do budoucna zajišťovat činnost městské knihovny pro občany Havlíčkova Brodu, bude také disponovat konferenčním sálem o kapacitě 100 osob, veřejným internetem a volně přístupnou kavárnou situovanou k Sázavě.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 7.11.2016 / 7.11.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze