Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Inspirativní vaření z brambor a jejich netradiční užití v kuchyni

Brambory
Brambory jsou pro Vysočinu jako chléb. Můžeme je jíst každý den, jejich příprava má tisíce podob a nikdy se neomrzí. Celostátní síť pro venkov ve spolupráci s Krajem Vysočina a Výzkumným ústavem bramborářským v Havlíčkově Brodě společně připravili tematické setkání zaměřené na propagaci a užití brambor jako zdravé potraviny v kuchyni jiným než tradičním způsobem. Experimentální vaření, workshopy a inspirativní ochutnávky proběhnou 16. listopadu v jídelně Obchodní akademie a Hotelové školy v Havlíčkově Brodě.
 

 
 

„Cílem této a podobných akcí je zvýšit spotřebu brambor místních producentů, zkrátit cestu od zemědělce ke spotřebitelům, podpořit poptávku čerstvých potravin do škol a současně ovlivnit zdravou výživu nejen ve školských zařízeních,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský. Tentokrát se potkají nejen profesionální kuchaři a kuchařky ze školních jídelen, ale také studenti, zemědělci i zástupci měst a neziskových organizací, protože všichni máme rádi brambory.


Pro účastníky setkání je plánován ukázkový blok s přednáškami o vhodnosti odrůd pro přípravu konkrétního pokrmu; obdrží jednoduché návody na dané pokrmy s bilancí živin a kalorickou hodnotou.


Na základě podnětů od pracovníků školních jídelen budou prezentovány příklady Jídelníčků zdravé výživy. Ukázky pokrmů se uvaří přímo na akci v hotelové škole, na každé jednotlivé menu budou použity různé typy brambor – ukázka konkrétního jídla, jeho forma a chuť při správném/nevhodném použití varného typu. V závěru setkání účastníci v roli gurmetů ohodnotí jednotlivé pokrmy.

 

V případě zájmu o setkání je třeba nahlásit se u Jany Exnarové, VÚB Havlíčkův Brod, exnarova@vubhb.cz

 

 

  • Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: merunkova.j@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 4.11.2016 / 4.11.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze