Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

S výběrem studijního oboru může pomoci přehlídka středních škol

Přehlídka SŠ
Na 62 škol nejen z Kraje Vysočina, ale také z Pardubického, Královehradeckého i Středočeského kraje se prezentovalo na Přehlídce středních škol v kulturním domě v Havlíčkově Brodě. Zástupy žáků devátých tříd i s pedagogy, ale také budoucí středoškoláci se svými rodiči vyhledávali první informace, které jim mohou pomoci v důležitém rozhodování.
 

 
 

„Přehlídku je možné využít pro prvotní orientaci v nabízených oborech a k získání základních informací. Je dobré si promluvit se zástupci jednotlivých středních škol a zjistit náplň studia a například i podmínky přijímacího řízení,“ vysvětlila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která brodskou přehlídku navštívila.


Letošní rok je Rokem řemesel a Kraj Vysočina dlouhodobě podporuje technické, řemeslné, ale také gastroobory. „Nejen v Havlíčkově Bodě, ale v následujících dnech také v Pelhřimově, Žďáře nad Sázavou a v Jihlavě se na přehlídkách prezentují také krajské střední školy s cílem zaujmout budoucí studenty a vysvětlit jim, že šikovní řemeslníci se často uživí lépe než nešikovní manažeři,“ doplnila radní Jana Fialová.


Příští týden v úterý 8. listopadu se přehlídka uskuteční v Kulturním domě Máj v Pelhřimově, ve čtvrtek 10. Listopadu v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou a v pátek 11. listopadu v DKO v Jihlavě. 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 2.11.2016 / 2.11.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze