Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Přes pět tisíc návštěvníků si užilo Letní dovádění Kraje Vysočina

Soutěže dětí
Čtvrtý ročník prázdninové roadshow Letní dovádění s Vysočinou je u konce. Poslední zastávkou byl včera Budišov na Třebíčsku. Mezigenerační tour splnila, co se od ní očekávalo – bavila a přitahovala zájem návštěvníků. „S každým ročníkem rosteme. Týká se to nejen programové nabídky, ale také zájmu veřejnosti,“ pochvaluje si radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Na celkem osm zastávek ve všech okresech regionu zavítalo přes pět tisíc návštěvníků.
 

 
 

Hlavní pozornost se ubírala k Rodinným a Senior pasům Kraje Vysočina, které šňůru zábavy zaštítily, a lidé se také leccos dozvěděli o aktivním životním stylu, slaďování rodinného a pracovního života nebo o nabídce Family a Senior Pointů na Vysočině. Vedle toho byly propagovány regionální produkty a další zajímavé projekty spjaté s Vysočinou. Úspěch měla přehlídka Kaipanů nebo stánek Kavárny Pohodička, která slouží jako sociálně terapeutická dílna Domova bez zámku. „Roadshow si užíváme společně s návštěvníky. Zájem o naši nabídku je velký. Lidé si nás už pamatují,“ pozitivně hodnotí účast na dovádění ředitelka Domova bez zámku Hana Šeráková.

 

Nosnou myšlenkou letních roadshow je také podpora mezigeneračního soužití. „Program tour byl sestavený tak, aby si každý návštěvník bez ohledu na věk vybral to své. Soutěžily celé rodiny, k dispozici byl stánek, kde se odehrávaly konzultace týkající se zdraví, zažádat si bylo možné o Rodinný a Senior pas Kraje Vysočina,“ doplnil radní Petr Krčál s tím, že nejvíce žádostí přijali pracovníci v Bobrové, kde se zaregistrovalo 125 žadatelů.

 

Se závěrečným dílem Letního dovádění s Vysočinou akce zaměřené na rodiny zdaleka nekončí. V sobotu 3. září se uskuteční Rodinný den v Pohádkové říši Fábula v Kamenici nad Lipou, kam osobní pozvání obdrží všechny pěstounské rodiny. „V plánu jsou také čím dál oblíbenější oslavy Svátku seniorů,“ uzavřel radní Petr Krčál.

 

Letní zastavení pro malé i velké připravil Kraj Vysočina ve spolupráci s Hitrádiem Vysočina.


  • Aleš Urban, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: urban.a@kr-vysocina.cz


 

Čtvrté Letní dovádění v Kraji Vysočina

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.8.2016 / 29.8.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze