Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj i letos zaplatí za cestující kompenzaci za objízdné trasy

Autobus
V souvislosti s velkými investicemi do modernizace silnic na území regionu bude Kraj Vysočina i v letošním roce hradit za cestující zvýšené náklady autobusových dopravců zapříčiněné vedením objízdných tras. „Vedle úhrady prokazatelné ztráty zaplatí kraj i zvýšenou cenu jízdného, která vyplývá z nastaveného kilometrického tarifu. Tuto praxi realizujeme už třetím rokem, za jízdenku tak cestující neplatí více jen proto, že autobus najede kilometry navíc po objížďce,“ vysvětluje náměstek Libor Joukl a dodává, že takto chce kraj pomoci cestujícím nad rámec svých zákonných povinností, aby nemuseli za cestu po objízdných trasách sahat hlouběji do peněženky.
 

 
 

Rada Kraje Vysočina navrhuje za tímto účelem Zastupitelstvu Kraje Vysočina, aby na tyto účely schválilo na svém jednání v září částku 4,2 miliónu korun.

Podle statistik Kraje Vysočina bylo autobusovým dopravcům vyplaceno, jako kompenzace za přepravu cestujících po objízdných trasách, v roce 2014 více než 3,7 miliónů korun, loni pak necelých šest miliónů korun. Vyšší úhrady nákladů jsou dopravci vykazovány logicky ve stavební sezóně mezi dubnem a říjnem.


  • Více informací Pavel Bartoš, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.8.2016 / 9.8.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze