Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Tým cyklistů z Vysočiny ujel Handy cyklo maraton za 103 hodin

Tým z Vysočiny na startu
Do čtvrtého ročníku Handy cyklo maratonu 2016 se zapojil i tým Kraje Vysočina. Osm statečných handicapovaných a zdravých cyklistů za realizačního zajištění Handicap Sport clubu Velké Meziříčí a za podpory Kraje Vysočina ujelo za necelých 103 hodin přes dva tisíce kilometrů. Na stupních vítězů nestanuli, ale v tomto projektu nejde o to, kdo byl nejrychlejší. „Cílem je podpořit myšlenku závodu, šířit kamarádství, spolupráci a především integraci lidí s handicapem,“ vysvětlil kapitán týmu a zároveň cyklokoordinátor Kraje Vysočina Petr Stejskal.
 

 
 

Naplánovanou trasu a 33 průjezdních bodů po celé České republice včetně cíle absolvoval tým z Vysočiny tak, že před sobotní 20 hodinou dorazil na Vítězné náměstí v Praze, kde se zrovna vyhlašovali vítězové čtyřčlenných i osmičlenných týmů. Součástí slavnostního vyhlášení vítězů bylo také předání šeku od Nadace ČEZ pro Standu Hájka z Třebíčska. Od startu maratonu – úterý 2. srpna bylo možné proměnit sportovní aktivity přihlášených uživatelů v aplikaci Pomáhej pohybem v body a získat pro Standu, který je po motonehodě na vozíku, 50 tisíc korun. „Stanovený počet bodů byl naplněn za pouhých několik hodin, cesta k pořízení speciálního vozíku pro Standu je tedy díky aktivitě všech zapojených z řad veřejnosti otevřená,“ pochvaluje si Petr Stejskal.


Kraj Vysočina se do organizace výrazně zapojil. Zajistil dvě průjezdní místa – Vysočina Arenu v Novém Městě na Moravě a centrum Telče, kam přijel cyklisty ještě několik hodin před cílem podpořit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.  „Je to velmi náročný sportovní výkon. Mluvil jsem s několika vysočinskými reprezentanty, a i když je na nich vidět únava, neztrácejí dobrou náladu a odhodlání dojet do cíle. Hodně sil!“ popřál týmu z Vysočiny hejtman Jiří Běhounek. Do Telče se přijela podívat i radní Kraje Vysočina Marie Kružíková, která navíc v úterý 2. srpna vysočinské sportovce na Hradčanském náměstí v Praze sama odstartovala.


Štafetového závodu se za Kraj Vysočina zúčastnili dva handicapovaní sportovci jedoucí na speciálních kolech pro handicapované Petr Boháček ze Žďáru nad Sázavou a Milan Bartůněk z Velkého Meziříčí. Kvalitní složení skupiny pak doplnili úspěšní amatérští MTB závodníci Radek Musil, Richard Dostál a dalšími statečnými byli kapitán Petr Stejskal, Michal Šilhavý, Jaromír Ambrož a Josef Čirka. Velkou podporou týmu byl také předseda Handicap Sport Clubu Velké Meziříčí Jiří Charvát, který se ujal řízení doprovodného vozidla.


Nejenže se skupina sportovců z Vysočiny zúčastnila Handy cyklo maratonu a dojela ve stanoveném limitu, ale také se zapojila do sbírání bodů v aplikaci Nadace ČEZ Pomáhej pohybem a pomohla získat pro Standu Hájka, který je po motonehodě na vozíku, potřebných 50 tisíc korun. Vašeho neuvěřitelného výkonu si vážíme a gratulujeme! 

Tým z Vysočiny zdolal Handy cyklo maraton za 103 hodin

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.8.2016 / 8.8.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze