Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Do Telče dorazil vysočinský tým Cyklo handy maratonu!

Handy cyklo maraton
Nejen festival Prázdniny v Telči oživil v pátek odpoledne centrum historického města. Na náměstí do Telče totiž dorazil osmičlenný tým zdravých i handicapovaných cyklistů, kteří už od úterý absolvují Handy cyklo maraton 2016. Na jejich 2 222 kilometrů dlouhé cestě k cíli je přijel podpořit i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Je to velmi náročný sportovní výkon. Mluvil jsem s několika vysočinskými reprezentanty, a i když je na nich vidět únava, neztrácejí dobrou náladu a odhodlání dojet do cíle. Hodně sil!“ popřál týmu z Vysočiny v pátek odpoledne v centru Telče hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Vítání se zúčastnila i radní Kraje Vysočina Marie Kružíková, která v úterý podpořila sportovce i na startu na Hradčanském náměstí v Praze, kde úspěšně odstartovala jejich první kilometry. „Atmosféra v Praze byla více než příjemná. Cyklisté byli plní očekávání a já jsem s velkou radostí mohla začátek jejich cesty odstartovat. Je skvělé, že jsme se jako kraj chopili výrazné podpory a klienti sociálních služeb v Kraji Vysočina mohli průjezdní místo v Telči zpříjemnit Kavárnou Pohodička, skupina Šafářanka Domova Kamélie Křižanov zahrála a zazpívala a klienti Domova Háj připravili pro soutěžící dárky v podobě ručně vyrobených polštářů s motivem cyklisty,“ uvedla radní Marie Kružíková.


Tým Kraje Vysočina se rozhodl plnit myšlenku organizátorů maratonu a velkou měrou přispěl k integraci znevýhodněných - ve smyslu realizovat aktivity zdravých lidí společně s handicapovanými. V peletonu proto nejede pouze jeden pravidly předepsaný handicapovaný, ale sportovci z Vysočiny mají hned dva handbikery. „Už jsem ujel přibližně 140 kilometrů, je to náročně, hlavně tím, že se moc nevyspíme. Od úterý to bylo jen pár hodin,“ prozradil Petr Boháček, handbiker ze Žďáru nad Sázavou.


Kvalitní složení skupiny doplňují úspěšní amatérští MTB závodníci. Radek Musil je vítězem závodu 1000MILES ADVENTURE a celkový vítěz v československém seriálu závodů 24 hod MTB 2016. Richardu Dostálovi, který jezdí na fat bike, patří 6. místo v československém seriálu závodů 24hod MTB 2016.


Tým Kraje Vysočina jede v konkurenci dalších 39 týmů. Před sobotní půl osmou ranní projel průjezdním bodem Plzeň, pokračuje na Cheb a přes Kladno na Vítězné náměstí do pražského cíle, kde se večer uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů.

 

 

Tým Kraje Vysočina dorazil do Telče

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 6.8.2016 / 6.8.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze