Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dvě víceúčelová hřiště pro studenty středních škol (AUDIO)

Hřiště za Gymnáziem HB
Od příštího školního roku budou moci studenti gymnázií ve Velkém Meziříčí a v Havlíčkově Brodě v hodinách tělocviku využívat nová víceúčelová hřiště. „Ve Velkém Meziříčí je už stavba předaná společnosti, která zvítězila ve výběrovém řízení a zavázala se, že areál postaví do poloviny letošního listopadu. V Havlíčkově Brodě smlouvu o modernizaci současného hřiště strany podepsali 3. srpna a podle časového harmonogramu má být hotové do 14 týdnů od začátku prací,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.
 

 
 

U Gymnázia Velké Meziříčí vznikne centrální víceúčelového sportoviště o délce 79 metrů a šířce 53 metrů včetně souvisejících inženýrských sít. Vybraná stavební společnost obnoví běžecký ovál, sektory pro vrhy a skok daleký a po úpravách za téměř šest miliónů korun bude gymnazistům k dispozici i umělá plocha v rozměrech pro malou kopanou a pro házenou. Hrát zde ale bude možné i volej, softball a na speciálním hřišti také pétanque. Atletické dráhy budou opatřeny tartanem a ostatní sportovní plochy pokryje umělý trávník. V prostoru sportoviště nebudou chybět lavičky ani odpadkový koš a součástí dodávky bude i sportovní vybavení v podobě branek na kopanou a házenou nebo volejbalový komplet. „Venkovní víceúčelové sportoviště budou kromě studentů tamějšího gymnázia využívat i žáci základní školy ve Velkém Meziříčí a také veřejnost,“ doplnil náměstek Libor Joukl s tím, že na základě dohody se bude Město Velké Meziříčí podílet na financování stavby 50 % vynaložených nákladů.

 

Na havlíčkobrodském gymnáziu stavební práce za téměř šest miliónů korun odstartují v nejbližších dnech.  Vysoutěžený dodavatel – stavební firma z Havlíčkova Brodu a Kraj Vysočina, který stavbu kompletně financuje ze svého rozpočtu, už podepsali smlouvu. Ta stanovuje, že víceúčelové hřiště s umělým povrchem má být hotové za 14 týdnů od začátku stavby.

Přebudovaný areál bude sloužit pro volejbal, tenis, basketbal, malou kopanou i aerobní cvičení. Jeho součástí bude také doskočiště pro skok do dálky. Osvětlené hřiště bude stát ve dvoře Gymnázia Havlíčkův Brod v místech dosud nezpevněné plochy, která je dnes využívána především pro přechodné parkování vozidel pracovníků školy.


 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 5.8.2016 / 5.8.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze