Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

18. ročník Mezinárodní hudebního festivalu Petra Dvorského začíná

Festival Petra Dvorského
Prvním vystoupením v programu letošního Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského, který významně podpořil i Kraj Vysočina, je zahajovací galakoncert Rossini – Belliny – Donizetti – Gounod. Sopranistka Kateřina Kněžíková, tenorista Ioan Hotea z Rumunska, Moravská filharmonie Olomouc a dirigent Sebastian Rolli z Itálie už zítra v zámecké zahradě zámku Jaroměřice nad Rokytnou otevřou festival s osmnáctiletou tradicí.
 

 
 

Oceňuji dramaturgii tohoto hudebního festivalu, který se svým programem snaží oslovit nejen posluchače klasické hudby, ale také příznivce jiných žánrů. Minimálně jeden z koncertů je proto z nevážného hudebního světa opět ale s důrazem na kvalitu umělců,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který se zahajovací galakoncertu společně s radními Kraje Vysočina také zúčastní. Mezi zahraničními diváky budou také zástupci rakouského partnerského regionu Kraje Vysočina Günter Stöger, okresní hejtman Waidhofenu an der Thaya a Stefan Grusch, okresní hejtman Hollabrunnu.

 

Trojhvězdí autorů italské romantické opery představí její svět před Verdim. Na počátku 19. století zaujal Rossini ve svých operách náročnými koloraturními party i živou melodikou hudebně složitých ansámblů. Opera buffa a vyvrcholila později v Donizettiho díle, bez jehož Nápoje lásky se dodnes neobejde žádná operní scéna. Naproti tomu výraznější psychologickou profilací charakteru se vyznačují postavy Belliniho oper, na nějž v našem programu naváže mistr francouzské lyriky Gounod se svým niterným zpracováním známého goethovského příběhu. Lahodné hudební menu nabízí vítěz Světové operní soutěže Plácida Dominga Operalia 2015 v Londýně a sólistka Opery Národního divadla v Praze.

„Hudba oslovuje naší paměť, je schopna vyvolat vzpomínky, ovlivnit naši náladu i emoční prožívání. Proto všem návštěvníkům kteréhokoli koncertu z programu Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského přeji neopakovatelný zážitek,“ uzavřel hejtman Jiří Běhounek.


 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 5.8.2016 / 5.8.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze