Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Francouzskou dobrovolnici zaujaly expozice Muzea Vysočiny Pelhřimov i dědictví Vysočiny

Marianne
Už tři měsíce je součástí týmů pracovníků pelhřimovského muzea mladá dobrovolnice Marianne Humbert z Francie. Na Vysočinu přicestovala díky programu Erasmus+. „Prozatím jsme s působením této mimochodem velmi šikovné grafičky v krajském muzeu nadmíru spokojeni. Marianne se aktivně zapojuje do muzejních činností, účastní se workshopů, fotografuje a následně upravuje snímky pro prezentaci muzea, překládá do svého rodného jazyka průvodce expozicí a vytváří interaktivní video,“ pochvaluje si radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Své dovednosti a bohatou fantazii zúročila i na probíhající výstavě Umění KÝČE. Vytvořila totiž magnetický komiks „Do it yourself“. Návštěvníci této výstavy tak mohou na magnetických tabulkách poskládat podle své fantazie vlastní jedinečný komiks. Mají možnost použít nejen pozadí, ale i postavičky a dialogy, které navrhla právě Marianne. Výstava kýčovitých předmětů, které je možné najít snad ve všech domácnostech, bude v muzeu k vidění do 21. srpna.

 

Na zbývající tři měsíce v hostitelské organizaci má Marianne nemalé plány. Ráda by dokončila práce na interaktivním videu představujícím expozice Muzea Vysočiny Pelhřimov a Hradu Kámen, který ji velmi přirostl k srdci, a to i díky okolnímu krásnému parku. Plánuje po vizuální stránce navrhnout tištěné expoziční průvodce a pokračovat v navázané spolupráci s Gymnáziem a Obchodní akademií Pelhřimov, kde pro studenty připravila prezentaci o francouzské kultuře a historii Francie, jak jinak než ve francouzštině.

 

Kreativní 21letá dívka podle svých slov rozhodně nelituje svého rozhodnutí přijet do České republiky a pracovat v Muzeu Vysočiny Pelhřimov. Zaujala ji pestrost sbírek i zajímavé expozice. „Jsem v Pelhřimově už tři měsíce a stále mě neopustilo nadšení z toho, že tady můžu být. Krok za krokem objevuji neuvěřitelné dědictví Vysočiny, příroda mě uchvátila, stále se učím a je tu mnoho, co objevovat,“ prozradila Marianne Humbert.

 

Muzeum Vysočiny Pelhřimov se s pomocí koordinátora – Hodiny H stalo po dobu šesti měsíců díky evropskému programu Erasmus+ hostitelskou organizací francouzské dobrovolnice. Erasmus+ je program Evropské unie na období 2014-2020, který podporuje mezinárodní spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Součástí programu je projekt Evropská dobrovolná služba (European Voluntary Service).

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu

    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 249, e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 3.8.2016 / 3.8.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze