Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Příběh knihy objevují děti na příměstském muzejním táboře v Jihlavě

Příměstský tábor
K letním prázdninám neodmyslitelně patří tábory a v poslední době stále oblíbenější tzv. příměstské. Proto Muzeum Vysočiny Jihlava připravilo pro děti školního věku na první srpnový týden pilotní příměstský tábor na téma Příběh knihy. Aby byl program co nejpestřejší a pro děti zajímavý, zapojí se do něho hned několik zkušených lektorů.
 

 
 

„Společně s dětmi budou vedoucí objevovat poklady a pátrat po starých příbězích, a to nejen v muzeu, ale také v ulicích Jihlavy a jeden den dokonce na hradě Roštejn a v přilehlé oboře. Domů si táborníci odnesou vlastnoručně svázanou originální knížku,“ nastínila radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

 

Dnes ráno dorazilo prozatím 12 táborníků do výstavní budovy muzea na Masarykově náměstí, po které se už pohybovali první návštěvníci, protože toto muzeum má o prázdninách pro veřejnost otevřeno každý den. Jinde zažité pondělí jako zavírací den pro jihlavské muzeum neplatí a naopak je v prostorách poměrně živo. K tomu přispěje i muzejní tábor. V průběhu dne se k dětem připojí i zbývající účastnice.

 

Po prvních nesmělých seznamovacích kontaktech se za vydatné asistence zkušené edukátorky Silvie Čermákové z jihlavského muzea a lektorky Jany z dětí rázem stala dobrá parta. „Těším se, že se podívám do míst, kam se normálně podívat nemůžu, třeba do muzejního depozitáře. Mám ráda tajemství, tak doufám, že tady něco napínavého zažiji. Hlavně ve středu na Roštejně,“ uvedla dvanáctiletá Eliška. Vedle tajuplných výprav na děti čekají výtvarné tvořivé dílny a workshopy. Mladí táborníci se seznámí s herbáři, vyzkouší si starobylé písmo a výrobu ručního papíru nebo ex libris. Tím, že se na příměstském táboře bude podílet hned několik lektorů z nejrůznějších oborů a institucí, bude každý den originální a přinese nová dobrodružství.

 

Už v minulém roce zorganizovalo příměstský tábor pro děti Muzeum Vysočiny Třebíč a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě. Letos se připojilo Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, které připravilo hned dva týdenní programy, a Muzeum Vysočiny Jihlava.

 

Přehled termínů příměstský táborů příspěvkových organizací Kraje Vysočina

Muzeum Vysočiny Jihlava: od 1. 8. do 5. 8. 2016

Muzeum Vysočiny Třebíč: od 1. 8. do 5. 8. 2016

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě: od 8. 8. do 12. 8. 2016

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod: od 8. 8. do 12. 8. 2016

 

Představování účastníků tábora za pomoci hry s koštětem

Představování účastníků tábora za pomoci hry s koštětem
Příměstský tábor

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.8.2016 / 1.8.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze