Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Finanční pomoc partnerskému regionu zasaženému extrémními bouřkami

Kroupy
Extrémní bouřky doprovázené krupobitím, silným orkánem a následné povodně zasáhly koncem června letošního roku území partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Podle informací místních úřadů je poškozeno sedm tisíc obytných domů a téměř čtyřicítka veřejných budov, následky jsou i na obecní infrastruktuře. Kraj Vysočina na návrh hejtmana Jiřího Běhounka posílá prostřednictvím vlastního fondu ViZa finanční pomoc.
 

 
 

„S ohledem na skutečnou mimořádnost situace, kterou musí aktuálně řešit naši přátelé v partnerském regionu, schválila Rada Kraje Vysočina okamžitou mimořádnou finanční pomoc ve výši 100 tisíc korun, které po dohodě s místními úřady rozdělí společný dobročinný fond ViZa,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že okamžitá nabízená pomoc je v tuto chvíli v kontextu vzniklých škod spíše symbolická, ale není poslední a po konzultaci se členy tzv. Stálé konference, v níž jsou zastoupeny všechny zastupitelské kluby, chce už na zářijovém zastupitelstvu předkládat materiál, který bude řešit další podporu partnerskému regionu včetně její konkrétní formy.

 

K rozsáhlým povodním došlo v partnerském regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny 21. – 26. června 2016.  Kromě obrovských škod na majetku soukromých osob jsou zasaženy i nemocnice, školy, vodohospodářské a dopravní stavby. Následky jsou evidovány v 54 obcích v osmi ze třinácti okresů oblasti. Prostředky Kraje Vysočina budou použity na odstranění prvních následků u pečlivě vybraných veřejných budov s tím, že o náklady se budou obě strany dělit rovným dílem.

 

  • Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: svobodova.k@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.7.2016 / 13.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze