Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nejlepším stavařem v Česku je student havlíčkobrodské stavební školy

Letiště Henčov
V celostátní přehlídce soutěže Středoškolská odborná činnost (SOČ) zvítězil v oboru Stavebnictví, architektura a design interiérů Jan Špás, student oboru technické lyceum ze Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě. Po vítězství v krajském kole SOČ a v soutěži Studentský projekt Stavba Vysočiny 2015 tak student havlíčkobrodské školy dosáhl se svým projektem Návrh Letiště Jihlava-Henčov dalšího úspěchu v celostátním měřítku. „První místo bylo pro mě velkým překvapením, jsem rád, že porota mou práci i vystoupení takto ocenila,“ komentoval svůj úspěch Jan Špás.
 

 
 

Ocenění převzali nejlepší studenti České republiky v rámci 38. ročníku Celostátní přehlídky soutěže Středoškolská odborná činnost třetí červnový víkend v sále Adalbertina v Hradci Králové vyhlášeny za přítomnosti místopředsedy vlády pana Pavla Bělobrádka, zástupců akademické sféry a významných firem. „Je skvělé, že náš absolvent uspěl v silné celorepublikové konkurenci, podobné výsledky jsou pro nás nejen oceněním, ale i motivací do další práce,“ hodnotil úspěch čerstvého maturanta ředitel brodské školy Ladislav Fiala.


Jan Špás ze Střední průmyslové školy stavební Havlíčkův Brod zvítězil i ve Studentském projektu 2015 vyhlašovaném v soutěži Stavba Vysočiny, který zaštítila radní Kraje Vysočina pro oblast školství mládeže a sportu Jana Fialová. „Soutěž zapojila studenty do řešení konkrétního místa a umožnila jim porovnat svá řešení s návrhy jiných studentů krajských škol. Jan Špás měl originální a praktický návrh řešení nového provozní bloku TWR letiště Jihlava – Henčov a také svou obchodní prezentací dokázal, že mu stejně jako jeho spolužákovi Ondřeji Rejnekovi patří první místo.


Jan Špás přebírá ocenění za první místo v SOČ

SOČ


  • Více informací Josef Charamza, zástupce ředitele SPŠ stavební ak. St. Bechyně, Havlíčkův Brod,
    tel.: 569 433 519, e-mail:  charamzam@stavskola.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.6.2016 / 29.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze