Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Prezident ČR předá vysvědčení nejúspěšnějším studentům v Třebíči

Vítání prezidenta v sídle Kraje Vysočina
Už zítra si na Vysočině převezme hodnocení své celoroční práce více než 64 tisíc žáků základních i středních škol. Na krajské třebíčské průmyslové škole si dvacítka nejúspěšnějších studentů převezme své vysvědčení z rukou prezidenta České republiky Miloše Zemana. Zatímco většině žáků končí školní rok až poslední den v červnu, minimálně na třech krajských středních školách už si studenti prázdniny užívají. „Důvodem jsou rozsáhlejší rekonstrukce školských zařízení, které se ve výsledku podepíší na modernějším vzhledu škol a zvýší komfort běžné výuky,“ uvedla krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

„Ze statistik Kraje Vysočina vyplývá, že více než 43 tisíc vysvědčení zítra předají učitelé na 265 základních školách v Kraji Vysočina, na 61 středních školách si přijde pro vysvědčení více než 20 tisíc žáků a necelá tisícovka studentů se dočká hodnocení celoročního snažení na vyšších odborných školách. Ve výsledku si letos přijde pro vysvědčení cca o 400 dětí více než loni,“ říká krajská radní Jana Fialová.

 

Vysvědčení o něco dříve se rozdávalo na Gymnáziu Velké Meziříčí, kde už probíhá rekonstrukce sociálních zařízení, studenti Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov už užívají prázdniny, protože škola prochází plánovanou kompletní rekonstrukcí elektroinstalace. Třetí školou se čtyřmi dny volna navíc je Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava, pracoviště Polenská, kde se rozběhla rozsáhlá rekonstrukce objektů. 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.6.2016 / 29.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze