Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dohoda o spolupráci při výstavbě centrálního dopravního terminálu v Jihlavě

Dohoda
Zástupci Kraje Vysočina, statutárního města Jihlava, Správy železniční dopravní cesty dnes v Jihlavě podepsali Dohodu o spolupráci při výstavbě centrálního dopravního terminálu. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka jde o další krok, který by měl deklarovat skutečný zájem všech stran o vybudování centrálního dopravního terminálu v Jihlavě.
 

 
 

Výstavba centrálního dopravního terminálu v Jihlavě, který by se do několika let měl stát místem vzájemného propojení veřejné linkové dopravy, městské hromadné dopravy a drážní dopravy, má zohledňovat budoucí napojení na vysokorychlostní trať Praha – Jihlava. Zúčastněné strany včetně Českých drah vyjadřují společný zájem zahájit realizaci této akce nejpozději v roce 2019.


Zatímco město Jihlava, České dráhy a SŽDC figurují v tomto vztahu jako budoucí investoři, Kraj Vysočina je připraven poskytnout širokou součinnost. Z pozice objednatele železničních spojů má kraj zájem o zvýšení komfortu pro cestující a přiblížení železniční stanice k centru města. Podle Libora Joukla, náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy je nutné v blízké době finálně definovat, jaká bude dopravní politika v rámci města Jihlava.


Už v minulosti byl diskutován projekt revitalizace Jihlavského nádraží - město. V době přípravy projektů se hovořilo o rekonstrukci nádražní budovy, nástupišť a kolejišť odhadem téměř za více než 900 miliónů korun. Aktuálně je snaha všech stran dovést osobní železniční dopravu v maximálním počtu spojů na jihlavské městské nádraží.


Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek při podpisu dohody.

DohodaZleva: Bohuslav Navrátil za SŽDC, s. o., primátor Statutárního města Jihlava Rudolf Chloupek a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Dohoda

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 28.6.2016 / 28.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze