Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Senioři z Vysočiny ovládají pravidla sebeobrany

Senioři_kurz sebeobrany
Celkem jedenáct seniorů tento týden slavnostně ukončilo praktický kurz sebeobrany, který pořádal Senior Point Jihlava ve spolupráci s Městskou policií Jihlava. Osvědčení o úspěšném absolvování převzali z rukou zástupce ředitele městských strážníků Stanislava Maštery. „Senioři si z lekcí odnesli spoustu praktických rad a základních sebeobranných technik. Jsem přesvědčen, že jsou lépe připraveni rozpoznat a zvládnout případné nebezpečné situace,“ pochvaloval si přínos kurzu radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Senioři absolvovali pět 90minutových lekcí v tělocvičně sídla městské policie Jihlava pod vedením zkušených lektorů z řad městské policie. K dispozici jim byli celkem tři instruktoři, kteří jednotlivé sebeobranné  techniky předváděli a poté seniorům pomáhali s jejich nácvikem. Důraz kladli na individuální přístup, který respektoval pohybové a fyzické možnosti všech účastníků. „Věkový průměr zapojených seniorů zajisté překročil šedesát let, na jejich nasazení to však nebylo znát. Velice mile mě překvapilo jejich nadšení a zápal pro věc, v jejich věku je to obdivuhodné,“ dodal k průběhu kurzu lektor a strážník městské policie Kamil Barák.

 

„Zájem o účast v dalším podobném kurzu je z řad návštěvníků Senior Pointu veliký, budeme se snažit ve spolupráci s městskou policií v podobných aktivitách pokračovat,“ doplnil radní Petr Krčál.

Konkrétní informace týkající se sebeobrany seniorů, ale i dalších aktivit jihlavského Senior Pointu je možné získat přímo od kontaktních pracovnic Senior Pointu na adrese Palackého 26, Jihlava.

 

Sebeobrana seniorů

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 828, e-mail: holbova.s@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.6.2016 / 23.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze