Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Česko-slovenská filatelistická výstava ve Žďáru nad Sázavou

2. Česko-slovenská filatelistická výstava ve Žďáru nad Sázavou
Žďár nad Sázavou se na celé čtyři dny stává cílem příznivců poštovních známek, dopisů se známkami, dopisnic a vůbec všech písemností přepravených v nejrůznějších obdobích poštou nebo v minulosti ještě posly. Celkem 120 exponátů od 94 vystavovatelů si můžete prohlédnout až do neděle 5. června v tamějším Domě kultury. Pozvání na dnešní slavnostní zahájení přijal i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Je skvělé vidět, že úspěchy výstav z doby společného státu nezůstaly pouze ve vzpomínkách. Díky aktivitě filatelistických svazů se spolupráce stále prohlubuje, po Vysokém Mýtě, slovenské Nitře, může nyní i Vysočina a Žďár nad Sázavou hostit soutěžní výstavu, která vzbuzuje zájem veřejnosti o obor a navíc posiluje vzájemné vazby mezi českými a slovenskými filatelisty. Rád bych všem, kdo se na přípravě a uskutečnění akce podílí, poděkoval. Těší mě, že i Kraj Vysočina mohl akci podpořit,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.


Pro návštěvníky výstavy je připraveno nejen příjemné prostředí, organizátoři zřídili i příležitostnou poštovní přepážku. K příležitosti výstavy byla také vydána nová známka - v grafickém provedení Pavla Sivka. Jedním z cílů výstavy je připomenout 180. výročí otevření listovní sběrny, pozdějšího poštovního úřadu ve Žďáru nad Sázavou, a to 1. srpna roku 1836, a také 130 let od zavedení R-nálepky v českých zemích, což tehdy připadalo na datum 1. října 1886.


 

Česko-slovenská filatelistická výstava ve Žďáru nad Sázavou

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 2.6.2016 / 2.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze