Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Žáci automobilní školy v Jihlavě budou asistovat při vážení kamionů

Kraj Vysočina plánuje umístit na silnicích pevné váhy pro vážení kamionů
Součástí aktivit krajského projektu Bezpečná Vysočina je vážení přetíženosti kamionů, které každodenně projíždí Vysočinou. První z asistovaných kontrol se uskuteční zítra v areálu Celního úřadu Střítež u Jihlavy, kde budou při vážení Policii ČR přihlížet studenti Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava. „Při reálné kontrole a vážení přetíženosti kamionů budou policisté využívat nový speciálně vybavený vůz, který v květnu získali darem od Kraje Vysočina,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.
 

 
 

Cílem akce je seznámit studenty technických středních škol s prací policie a představit jim nejmodernější techniku, se kterou má policie na Vysočině možnost pracovat. Vzhledem k vysokému zájmu o prezentaci aktivit se akce v podobném duchu uskuteční v červnu ještě čtyřikrát - v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Žďáře nad Sázavou a také na Třebíčsku.

 

Kraj Vysočina v letošním roce pokračuje v přípravě na koupi dalších dynamických vah, které přispívají k ochraně silnic v Kraji Vysočina. První slouží na silnici II/602 u Velkého Meziříčí.  „Kontroly nákladních vozidel jsou zatím jediným účinným nástrojem, který přetížená auta odhalí, a přispěje tak k ochraně regionálních silnic,“ uzavírá náměstek hejtmana Libor Joukl.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.6.2016 / 1.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze