Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Evropský týden udržitelného rozvoje na Vysočině podruhé

Regionální rozvoj
Letos připadá Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR) na týden od 30. května do 5. června. V tomto období se do letošního ročníku zapojí vybrané akce v Kraji Vysočina. „Cílem celoevropské iniciativy ETUR, podporované Evropskou sítí udržitelného rozvoje, je zviditelnit projekty a aktivity propagující udržitelný rozvoj a jeho principy,“ uvádí radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.
 

 
 

Součástí letošního programu je putovní výstava Bydleme zdravě – půjde to hravě v Telči, akce Cesta za čistým vzduchem, která se uskuteční  v Třebíči a v Jihlavě a také výtvarná a literární výstava Matka Země v Polné.


V loňském roce se do ETUR zapojilo celkem 29 zemí, ve kterých proběhlo 3690 akcí. „Jednalo se o konference, výstavy, trhy, filmová promítání, komunitní akce, prezentace udržitelných podniků nebo vzdělávací akce. Česká republika byla nejúspěšnější z nových zemí zapojených do této kampaně s celkově 92 akcemi,“ doplnil krajský radní Martin Hyský.


Veškeré podrobné informace o Evropském týdnu udržitelného rozvoje a pozvánky na uvedené i mnohé další aktivity najdete na http://www.tydenudrzitelnosti.cz/. Zájemci stále mají možnost na uvedených webových stránkách svou akci zaregistrovat a zpropagovat.  Podmínkou je, aby akce nebyla čistě výdělečného charakteru, a musí se věnovat nejméně jednomu pilíři udržitelného rozvoje, a to ekonomické, sociální nebo environmentální oblasti.


Zdravý kraj


  • Jana Böhmová, Koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, odbor regionálního rozvoje, tel.: 564 602 586, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 30.5.2016 / 30.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze