Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj podpoří pracovní místa v Potravinové bance Vysočina

rýže
Potravinová banka Vysočina funguje i za podpory Kraje Vysočina v Ledči nad Sázavou už třetím rokem. „Za dobu své existence se podařilo v rámci regionu rozdistribuovat více než 72 tun potravin za téměř čtyři milióny. Potraviny potřebným jsou rozdělovány prostřednictvím 28 smluvních partnerů po celém kraji,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Na jeho návrh dnes krajská rada schválila 200 tisíc korun na financování mezd koordinátora a skladníka potravinové banky. Provoz zařízení je hrazen převážně z dotačních titulů ministerstva zemědělství.
 

 
 

Centrální sklad Potravinové banky Vysočina je umístěn ve Ledči nad Sázavou. „Sklad má k dispozici dostatečně velké skladovací prostory i s dostatečnou rezervou pro spolupráci se všemi současnými i novými poskytovateli pro pokrytí celého regionu,“ říká Petr Krčál. Podmínkou příspěvku Kraje Vysočina je rozšíření sítě služby v rámci celého kraje. V současné době je část zásob distribuována i na území sousedních krajů. Nejedná se pouze o potraviny, ale velice často o základní hygienické potřeby včetně dětských plen.

 

Cílem Potravinové banky Vysočina je získávat zdarma zemědělské přebytky, přebytky potravinářského průmyslu nebo neprodejné, ale poživatelné potraviny, potraviny při veřejných sbírkách v supermarketech, ve školách atd., jejich odpovídající skladování a bezplatná distribuce. Potravinová banka Vysočina byla založena v roce 2014, kdy Kraj Vysočina přispěl na její vznik částkou 70 tisíc korun, loni kraj provoz podpořil částkou 130 tisíc korun.


Podle informací zástupců Potravinové banky Vysočina patří mezi spolupracující smluvní partnery např. Oblastní charita  Pelhřimov,  Naděje pro život Jihlava, Alkat, z.s. Jemnice, Fokus Vysočina Chotěboř a další například i městské a obecní úřady.

Počet podpořených podpořených jednotlivců dosáhl v roce 2016 už více než 5200 lidí. Potraviny od vysočinské potravinové banky dostalo 191 rodin, většinou opakovaně.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.5.2016 / 3.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Září

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze