Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Hejtman jednal se zemědělci Pelhřimovska nejen o vodě

Kráva
V závěru minulého týdne se v Pacově konalo diskusní setkání zemědělců Pelhřimovska s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem. Vzhledem k nedalekému vodnímu zdroji pitné vody pro Prahu - nádrži Švihov jsou zdejší zemědělské podniky omezovány v zemědělské činnosti. Často nepřiměřené požadavky na zemědělskou aktivitu sahají i za hranice ochranného pásma nádrže. Dalším tématem byla budoucnost všech zemědělců, především s ohledem na nízké výkupní ceny mléka, nebo na situaci v živočišné výrobě, kdy se chov prasat stal absolutně nerentabilní záležitostí.
 

 
 

„Na dnešním setkání jsme se jednoznačně shodli na nutnosti společných a koordinovaných postupů vůči státu. Ochrana vodních zdrojů je nejen v současném suchém období samozřejmou prioritou, ale například neustále rostoucí požadavky na způsoby zemědělské činnosti ve stále širším okruhu kolem vodní nádrže Švihov jsou mnohdy extrémní a jednostranně omezující naše zemědělce. Zemědělství v podmínkách našeho regionu znamená nejen produkci kvalitních potravin a péči o krajinu, ale i rozvoj venkova a udržení zaměstnanosti,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.


Hejtmana po celou dobu programu doprovázel Zdeněk Chlád, člen rady kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství. Po diskusním setkání následovala prohlídka společnosti Selekta Pacov, která se zabývá pěstováním brambor. Prezentaci chovu mléčného skotu zajistilo Zemědělské družstvo Velká Chyška.


Hejtman
Chlád na jednání se zemědělci

Hejtman na jednání se zemědělci

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 3.5.2016 / 3.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Září

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze