Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Děti malovaly les na krajském úřadě v Jihlavě

Děti malovaly les
Skupina dětí zavítala do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě a potvrdila, že les malé baví. Dvacet pět školáků si přišlo poslechnout, jak vzniká les, jak se o něj odborníci na les – lesníci – starají. Po krátkém komentování prací v lese přišel prostor pro kreativní práci malých návštěvníků. Děti na jednotlivé části připraveného puzzle výtvarně ztvárnily práce, které je v lese nejvíc zaujaly a malovaly i to, co mají na lese nejraději. Výsledkem byl zajímavý obraz o rozměru 2x3 metry.
 

 
 

Bylo těžké určit, které dílo malého malíře bylo nejzdařilejší, proto si každý výtvarník, kromě jedinečného zážitku, odnesl věcný dárek jako připomenutí na příjemně strávené chvíle. „Společná aktivita Nadace dřevo pro život, společnosti Kronospan ČR a Kraje Vysočina děti vyloženě nadchla. S velikým zaujetím se pustily do díla a na dřevotřískovém materiálu zachytily své poznatky o lese. Vytvořená koláž je velice zdařilá a zaslouží si uznání,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.


Výsledné dílo teď zdobí prostory základní školy na ulici Seifertova v Jihlavě, aby se děti mohly pochlubit spolužákům, co pěkného vytvořily.

 

Děti malovaly les

 

  • Jiří Bartoš, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 264, e-mail: bartos.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 2.5.2016 / 2.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Září

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze