Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Z nitranského Gastrofestu si Vysočina veze stříbro a bronz

ilustrační foto
Čtyřčlenný tým Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč veze z devátého ročníku mezinárodní kulinářské soutěže Gastrofest Nitra stříbro a bronz. Čtyřchodové menu respektující zadání – poklady lesů a víno – připravovala dvojice kuchařek tři hodiny, následná téměř dvouhodinová degustace proběhla pod dozorem nejlepších slovenských šéfkuchařů. „Vysočinské družstvo se na soutěž připravovalo od ledna, náročné bylo především skloubení originálního menu s ideálním druhem vína. V tomto ohledu si tým z Třebíče vysloužil uznání odborné poroty,“ uvedla po slavnostním ceremoniálu radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.
 

 
 

Budoucí kuchařky Nikol Dobšová a Marie Kalinová z Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč připravily menu ve složení:

Terinka ze sladkovodních ryb doplněná mousse z lososa, křenové perly podávané se salátkem z čočky a karotky

Jemná krémová celerová polévka s taštičkou plněnou houbami a špenátem

Jelení panenka pečená v krustičce, podávaná s dýňovým pyré a řapíkatým celerem, doplněná švestkovou omáčkou s černým pivem

Řezy ve stylu brownies s kaštanovou pěnou a rosolem z portského vína, podávané se zmrzlinou z čerstvého fenyklu a flambovanými višněmi

 

Při samotné přípravě musely být respektovány především povinně použité suroviny – např. houby, maso z divočáka nebo jelena a také zpracování jedlých kaštanů a portského vína v případě dezertu. Zástupci všech šesti zúčastněných týmů do svých prezentací zařazovali různé trendy a novinky. Zajímavostí třebíčského týmu bylo využití tzv. molekulární kuchyně při přípravě křenové perly k předkrmu. Také volba fenyklové zmrzliny byla velkou neznámou, ale ve finále zabodovala, stejně jako namíchaný aperitiv od budoucích číšnic  Barbory Škarvadové a Míši Mašterové.

 

Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová přijala pozvání organizátorů mezinárodní soutěže a kývla spolu s další cca dvacítkou hostů na nabídku laického porotce. „Měla jsem možnost posuzovat právě menu třebíčské střední školy. Povedlo se jim naservírovat skutečně lehké, chutné a dobře vypadající jídlo. I od mých kolegů u stolu měla děvčata velice povzbudivé a pozitivní hodnocení,“ prozradila Jana Fialová.

 

Gastrofest

  •  tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.4.2016 / 7.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze