Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Tři učitelé z Vysočiny letos oceněni za vynikající práci

Za vynikající práci převzali tento týden tři pedagogové z Vysočiny z rukou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové Medaile MŠMT. Medaile uděluje ministr školství, mládeže a tělovýchovy každoročně u příležitosti Dne učitelů 28. března. Medaile je nejvyšším resortním oceněním a uděluje se od roku 1997. „Za vynikající pedagogickou činnost byly oceněny Ivana Bártlová z Humpolce, Martina Olivová z Bystřice nad Pernštejnem a Alena Vesecká, která vyučuje na ZŠ ve Vyskytné. Práce, která se pro všechny tři dámy stala posláním je krásná. Vybrat ty nejlepší je těžké, uvědomuji si, že všichni mí kolegové učitelé si zaslouží poděkování, protože je za nimi denně vidět obrovský kus práce,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.
 

 
 

"Jsem si vědoma, že učitelské povolání je obzvláště obtížné a zodpovědné – můžete zásadním způsobem pozitivně ovlivňovat životy mnoha dětí a žáků, nasměrovat je správným směrem, nejen v jejich vzdělávací dráze, ale i v té životní. Vaše role je pro společnost klíčová, a proto považuji za zásadní zlepšit podmínky pro Vaši práci,“ řekla oceněným pedagogům při slavnostním ceremoniálu ministryně Valachová.

 

Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy I. stupně

Alena Vesecká je nepostradatelnou osobností školy i obce Vyskytná, profesní život věnovala dětem i rozvoji místní školy, díky jejím aktivitám spojeným s Klubem mladých čtenářů vyhrávali žáci školy četné soutěže a obec navštěvovali mnozí spisovatelé, podílela se na tvorbě učebnic, jako v minulosti, tak i dnes stále organizuje kulturní a společenský život obce, začátkem března oslavila významné životní jubileum.

 

Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy II. stupně

Mgr. Ivana Bártlová - učitelka prvního stupně, pro niž je typická inovativnost výuky, moderní způsob myšlení, vysoká kvalita práce, ale také kultivovanost, vstřícnost, vlídnost k dětem i kolegům, zapojuje školu do mezinárodních projektů a jako členka loutkařského souboru se stará i o kulturní vyžití dětí předškolního a mladšího školního věku; její zásluhou děti získávají pozitivní vztah ke kulturním hodnotám i vzdělávání.

 

Martina Olivová, dipl. um. - vynikající pedagožka v oblasti hudebního uměleckého vzdělávání, její žáci dosahují pravidelně úspěchů v krajských i celostátních soutěžích, mnohé své žáky přivedla i k profesi výkonných umělců, je zakladatelkou Divadla beze jména, s nímž ve svém volném čase nastudovala přes 50 hudebních představení, v rámci hudební výchovy se zaměřuje i na eliminaci respiračních chorob nejmenších dětí, je výraznou osobností nejen v rámci školy, ale i obce a regionu.


  • Připraveno s využitím materiálů MŠMT

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.4.2016 / 1.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze