Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Den zdraví pro neslyšící

7. duben je Světovou zdravotnickou organizací (World Health Organization - WHO) u příležitosti jejího vzniku v roce 1950 prohlášen Světovým dnem zdraví. Pravidelná kampaň WHO, do které se zapojují také Zdravá města, obce a regiony naší republiky je letos zaměřena na boj proti diabetes.
 

 
 

„Snahou WHO je vymýcení mnoha nemocí a snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě.  Světový den zdraví nám připomíná, že bychom se měli neustále aktivně snažit o zlepšování svého zdraví a kvality života“, zdůrazňuje radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský. Informace o Světovém dni zdraví 2016 naleznete na stránkách WHO http://www.who.int/campaigns/world-health-day/2016/en/.

Jednou z aktivit Zdravého Kraje Vysočina v rámci této kampaně je akce Den zdraví pro neslyšící, která proběhne ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a Svazem neslyšících a nedoslýchavých ČR 5. dubna 2016 od 14.30 v prostorách sídla Kraje Vysočina. Na účastníky akce, která bude tlumočena do znakové řeči, čeká přednáška o diabetu (cukrovce), měření tlaku krve a poradenství ke zdravému životnímu stylu. Nad akcí převzal záštitu radní Martin Hyský.


Zdravý kraj

  • Böhmová Jana, koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21
    odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel. 564 602 586, e-mail:
    bohmova.jana@kr-vysocina.cz.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.4.2016 / 1.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze