Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

V Minské oblasti Běloruska budou pěstovat brambory z Vysočiny

Minská delegace na návštěvě Vysočiny
O odolné odrůdy brambor a také o sdílení úspěšného modelu podpory technického vzdělávání v Kraji Vysočina má zájem vedení partnerského regionu Minské oblasti Běloruska. Předseda Minského oblastního výkonného výboru Semjon Borisovič Šapiro dnes při setkání s členy Rady Kraje Vysočina požádal hejtmana Jiřího Běhounka o zprostředkování přijetí delegace vybraných zemědělců z Minské oblasti, kteří by ještě na jaře navštívili výzkumné pracoviště zaměřené na šlechtění brambor. „Studijní pobyt agronomů z Minské oblasti v Kraji Vysočina jsme připraveni několikrát zopakovat, tak aby se tamní odborníci mohli účastnit nejen jarních, ale i podzimních zemědělských prací, aby se seznámili s osvědčenými moderními metodami sklizně, zpracováním i skladováním brambor,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Už na jaře jsou minští zemědělci připraveni odvézt si z návštěvy Vysočiny vzorky odolných sadbových brambor a vyzkoušet si jejich výnos v domácích podmínkách. Zemědělství je jedním z hlavních hospodářských odvětví partnerského regionu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství a životního prostředí Zdeněk Chlád.


Jana Fialová, radní Kraje Vysočina hostům představila vysočinské projekty podporující technické vzdělávání a pozvala zástupce Minské oblasti na konferenci Technické fórum, která se  bude konat letos v červnu. Je velice pravděpodobné, že zástupci Minské oblasti budou na konferenci přítomni, protože i oni mají zájem technické vzdělávání na úrovni svého regionu podporovat.


Delegace předsedy Minského oblastního výkonného výboru Semjona Borisoviče Šapiro si v doprovodu hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka prohlédla zázemí operačního střediska Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, urgentní příjem jihlavské nemocnice a navštívila strojírenské společnosti na Pelhřimovsku.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 10.3.2016 / 10.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze