Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Na Vysočinu přijíždí předseda partnerského regionu Minské oblasti Běloruska

Ilustrační foto
Na oficiální návštěvu České republiky a partnerského Kraje Vysočina dnes přijela delegace z Minské oblasti Běloruska vedená předsedou Minského oblastního výkonného výboru Semjonem Borisovičem Šapiro. Dnes hosté absolvovali za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a velvyslance Běloruské republiky v ČR Valery Kurdyukova oficiální přijetí u předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka. „Setkání se neslo v přátelském duchu. Bavili jsme se především o rozvoji vzájemné spolupráce Kraje Vysočina s východními partnery, o spolupráci obou států. Projednali jsme možné budoucí společné aktivity směřující k posílení obchodních vztahů obou zemí i regionů, například v podobě business fóra nebo podnikatelských misí,“ uvedl po jednání u předsedy poslanecké sněmovny hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Zlepšení vztahů mezi Běloruskem a EU otevírá další možnou spolupráci na úrovni hospodářských vztahů. Toho jsou oba regiony připraveny hojně využít.

Zítra pokračuje návštěva předsedy Minského oblastního výkonného výboru Semjona Borisoviče Šapiro v Kraji Vysočina – v plánu je představení fungování integrovaného záchranného systému a také ukázka výrobních programů firem v regionu, o jejichž zboží je na východě stále větší zájem.


FOTO

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 9.3.2016 / 9.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze