Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

S jarem začínají opravy krajských silnic a mostů

Kraj chystá do půl roku opravy mostů i průtahů obcemi
Kraj Vysočina připravuje v letošním roce řadu nutných rekonstrukcí a stavebních úprav na krajských silnicích II. a III. tříd. Svůj stav letos změní ulice Na Valech ve Velké Bíteši, kde vznikne nová okružní křižovatka. Zakázku za téměř 23,1 milionu korun bez daně provede společnost z regionu - Outulný VHS spol. s.r.o., která sídlí v Náměšti nad Oslavou. „Důvod úprav je jednoduchý. Stávající průsečná křižovatka nevyhovuje aktuálnímu provozu hlavně z hlediska rozhledových poměrů a my tady chceme zvýšit bezpečnost a plynulost silniční dopravy. Městu se podařilo vykoupit dva domy, které se zbourají a vyřeší se tak prostorová tíseň,“ vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl. Stavbaři se zaměří i na úsek Bobrová – Zvole a rekonstrukce se dočkají i mosty u Macourova na Havlíčkobrodsku a Věstína na Žďársku.
 

 
 

Práce v ulici Na Valech ve Velké Bíteši odstartují v dubnu a zprovoznění úseku je naplánované na začátek září s tím, že finální dokončení stavby připadá na začátek prosince 2016.

Auta vystřídají stavbaři na zhruba 3,6 kilometrovém úseku Bobrová – Zvole na silnici II/388, který zmodernizuje sdružení dodavatelů pod názvem Společnost Bobrová – Zvole (společnosti Porr a ALPINE BAU CZ). Společnost podala nejnižší cenovou nabídku s částkou 71,7 milionu korun, kterou Rada Kraje Vysočina schválila. Na místě v době od dubna do konce října dělníci upraví směrové a výškové oblouky, postaví nový most a opěrné zdi. Práce navazují na druhý úsek, v rámci kterého se v loňském roce dočkal modernizace průtah v obci Zvole.


Vybraná stavební firma letos opraví i most na komunikaci II/351 u Macourova na Havlíčkobrodsku. Důvodem rekonstrukce přemostění v délce zhruba čtyř metrů je špatný stavební stav mostu. S nejnižší cenovou nabídkou vyhrála zjednodušené podlimitní řízení společnost STAVBY a STATIKA spol. s.r.o. S pracemi za dva miliony korun bez daně začnou její stavbaři v květnu. Mostní konstrukci úplně odstraní a nahradí ji novým mostem. Úsek proto bude úplně uzavřený až do konce srpna. O dva měsíce později na začátku července se s rekonstrukcí mostu začne také na komunikaci III/38816 v části obce Věstín, kde protéká Rovecký potok. Potřebné stavební práce provede společnost SPH stavby s.r.o. z Bystřice nad Pernštejnem, která vykalkulovala nejnižší cenu - necelých 1,8 milionu korun bez daně. Zprovoznění plánuje do konce října a finální úpravy do závěru listopadu letošního roku.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 9.3.2016 / 9.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze