Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Řemesla na Vysočině: Nová příručka pro budoucí středoškoláky

Řemesla na Vysočině
V nákladu 15 tisíc kusů vydal Kraj Vysočina tematického průvodce po učebních oborech nabízených středními školami v kraji. Pro budoucí uplatnění v oblastech průmyslu, stavebnictví, ve službách, zemědělství a lesnictví i v uměleckých řemeslech je aktuálně na krajských školách nabízeno ke studiu 47 oborů. „Vzhledem k tomu, že přihlášky ke studiu na středních školách přijímají jejich ředitelé až do poloviny března, je ještě předčasné hodnotit zájem žáků o konkrétní zaměření a obory. Z našich statistik je ale zřejmé, že řemesla jsou živá a žáci devátých ročníků mají k dispozici zhruba 2500 volných míst učebních oborů,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.
 

 
 

Šedesátistránková brožura vznikla jako výsledek spolupráce Kraje Vysočina a všech krajských odborných středních škol. U každého oboru je stručný popis studia, informace o budoucím uplatnění a úplný přehled konkrétních škol, které obor ke studiu nabízejí. „Díky tomuto přehledu mají deváťáci možnost vybírat například z netradičních oborů železničář, aranžér nebo operátor skladování. V nabídce stále zůstává i obor jemný mechanik – hodinář na Střední průmyslové, technické a automobilní v Jihlavě,“ upozorňuje Jana Fialová.

 

Průvodce nabídkou učebních oborů bude k dispozici na všech doprovodných akcích, které Kraj Vysočina připravil k ROKU ŘEMESEL na území celého regionu.

  • 22. 3. 2016 Krajské kolo soutěže odborných vědomostí a dovedností oboru truhlář, SPŠ a SOU Pelhřimov
  • 22. 3. 2016 Soutěže učňů oboru instalatér, SŠS Třebíč
  • 31. 3. 2016  Kuchař Vysočiny JUNIOR 2016, OA a HŠ Havlíčkův Brod
  • 11. – 13. 4. 2016 Soutěžní přehlídka  odborných dovedností oboru mechanik opravář motorových vozidel, SPŠ a SOU Pelhřimov
  • 11. 5. 2016 Jízda zručnosti, ČZA Humpolec
  • 11. 5. 2016 Barman Světlá CUP 2016, Barista Světlá CUP 2016, Gastro štafeta 2016, HŠ Světlá a SOŠ řemesel Velké Meziříčí

 

Výběr nejbližších akcí Roku řemesel a odborného vzdělávání v Kraji Vysočina


Publikace

  • Tereza Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • Více informací Jitka Svatošová, oddělení tiskové, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 9.3.2016 / 9.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze