Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Mobil pomůže záchranářům najít místo nehody

Mobilní aplikace záchranka
Nová mobilní aplikace ode dneška pomáhá Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina. Jejím hlavním úkolem je vyhledat polohu pacientů, kteří volají na linku 155. „Pokud se dostanete do život ohrožující situace, stačí přidržet nouzové tlačítko na displeji a spustit tak vytáčení tísňové linky,“ vysvětluje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že z telefonu se automaticky odešla zpráva, která záchranáře informuje o aktuální poloze zraněného, případně i o tom, že se léčí s vážnou nebo chronickou nemocí.
 

 
 

Aplikace pro chytré mobilní telefony tak může zachránit život. „Často si lidé v krizových situacích, například při dopravní nehodě nebo úrazu v terénu, nevybaví nebo nedokážou popsat, kde se nacházejí. Pokud budou vybaveni mobilem s touto aplikací, zmáčknou pouze tlačítko a o vše ostatní se už postaráme,“ přibližuje ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová. Hlavní výhodou aplikace s názvem Záchranka je to, že využívá dnešní moderní zařízení, které je schopné přesně stanovit místo události při zásahu v terénu. Po stisknutí tlačítka je volající přepojen na záchrannou službu Kraje Vysočina, a pokud je telefon schopen zjistit přesnou polohu, odesílá ji formou datového spojení nebo prostřednictvím SMS zprávy přímo do informačního systému krajské záchranné služby.


Novinka má řadu dalších funkcí. Majitel může dopředu v nastavení vyplnit informace o závažných onemocněních, případně alergiích nebo užívaných lécích. Tyto důležité údaje se pak odešlou společně v nouzové zprávě, která stanovuje polohu pacienta. Aplikace nabízí i interaktivní návod pro poskytnutí první pomoci a najdete v ní i seznam nejbližších pohotovostí nebo lékáren.


Novou mobilní aplikaci využívají ode dneška všichni záchranáři po celém Česku. Dostupná je ZDARMA pro telefony s operačními systémy Apple iOS a Google Android.


Důležité upozornění:

Uvedení aplikace Záchranka neznamená žádnou změnu v dostupnosti linky 155. Tuto linku je možné i nadále volat z jakéhokoliv telefonu.Aplikaci stáhnete zde


Mobilní aplikace záchranka

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.3.2016 / 8.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze