Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Zlatým Ámosem 2015 se může stát učitelka z Vysočiny

Zlatý Ámos
Semifinálové kolo ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos 2015 dopadlo úspěšně pro šestici pedagogů včetně Aleny Michálkové ze ZŠ a MŠ Černovice. O postup do finále usilovalo celkem 14 učitelů, kteří zvítězili v regionálních kolech. „Rozhodování jsem porotě vůbec nezáviděla. Žáci své učitele na cestu do Prahy museli vybavit třemi věcmi, které dokládají jejich vzájemný vztah a byli velmi originální. Oceňuji, že paní učitelka z Černovic se neztratila a naopak se probojovala až do finále,“ uvedla radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Závěrečné kolo ankety Zlatý Ámos se uskuteční v pátek 18. března od 14.00 do 16.00 hodin v Praze. Finále je veřejné a učitelé i učitelky budou bojovat v týmu se svými žáky, čeká je hned několik soutěžních úkolů. Nejdříve musí pedagogové svým vystoupením zaujmout porotu a diváky, poté předvedou krátké společné vystoupení se svými žáky a následovat budou dva v tuto chvíli ještě tajné úkoly.

Dospělá porota uděluje titul Zlatý Ámos 2016, dětská porota, složená ze zástupců škol finalistů, uděluje titul Dětský Ámos 2016 a prostřednictvím SMS může každý zasáhnout do volby Ámose sympaťáka 2016. Partneři ankety Zlatý Ámos na finále zveřejní, komu udělí titul Nejoblíbenější učitel fyziky, Nejoblíbenější učitel chemie, Ámos češtinář a Matematický Ámos. Slavnostní korunovace všech vítězů se uskuteční o den později, na Galavečeru ankety Zlatý Ámos v Kantorském bále v Národním domě na Smíchově.


Finalisté ankety Zlatý Ámos 2015

Jan Flídr ze ZŠ 5. května ve Dvoře Králové nad Labem

Lenka Fréharová ze ZŠ B. Němcové v Zábřehu

Ivo Hasala ze ZŠ a Gymnázia Vítkov

Alena Michálková ze ZŠ a MŠ Černovice

Michal Pospíšil ze ZŠ U Tenisu v Přerově

Zuzana Štočková ze ZŠ Praha-Vinoř

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 7.3.2016 / 7.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze